Göçmenköy Akademi büyüyor

banner37

Göçmenköy Akademi büyüyor
banner90
banner99

Ahmet OGAN

Göçmenköy Spor Kulübü’nde altyapılarda düzenli bir şekilde devam eden çalışmaların ardından geçen kısa süre içerisinde büyümeye ve gelişime özen gösterilerek çalışmalar sistemli bir şekilde devam ediyor.

Göçmenköy Spor Kulübü, başkan Ersan Karataş yönetiminde tesisleşmeye yönelik yapılan çalışmalar sonrasında tamamlanan tesisler, kurumsallaşmaya yönelik yapılanmanın yanında futbolcu altyapıların daha sağlam temeller üzerine kurulması ve kalıcı olma adına çalışmaları verimli ve sistemli bir şekilde sürdürüyor.

Futbolcu altyapıları geçmişte olduğu gibi A takım yapısını oluşturması adına büyük önem verilen Göçmenköy’de altyapılarda görev yapan koordinatör Hasan Kargılı, verimli ve sistemli bir şekilde çalışmalara devam ederken, yeniden yapılan çalışmalarla birlikte gelişmeye başladı.

Lacivert kırmızılı ekip Göçmenköy’de 2018 yılında yeniden yapılanma içerisinde başlatılan çalışmalarda gelişime özen gösteriliyor.

Teknik kadro

Göçmenköy Akademi’de koordinatör Hasan Kargılı yönetiminde çalışmalar kesintisiz devam ederken, teknik direktör Halil Çimendağ, antrenörler Teysir Tarazi, Emrah Şehsuvaroğlu, Salih Dağman, kaleci antrenör olarak ise Ozan Uzunoğlu görev yapıyor.

banner134
Sistemde devamlılık önemli

Göçmenköy Akademi koordinatörü Hasan Kargılı, altyapıların yeniden yapılanma içerisinde denetim ve kontrol altına alınması ile birlikte yavaş yavaş büyümeye ve gelişmeye başladığını, altyapılardaki düzenin sağlanmasına ve verimli bir şekilde çalışmalar yapılmasına özen gösterdiklerini ve sistemde devamlılığın önemine vurgu yaptı. Güzel bir çalışma ortamı yakaladıklarını belirten Kargılı, Kıbrıs futboluna karakterli, saygılı, disiplinli sporcular yetiştirmek amacında olduklarını belirtti.

Doğru çalışarak, kendini geliştirmeyi, öğrenmeyi sağlamak ve amaca göre çalışılmasının önemine dikkat çeken Kargılı, bu anlayış içerisinde A takıma iyi oyuncular kazandırma hedefinde olduğuna vurgu yaptı.

Başarılı sporcular yetiştirmek

Göçmenköy Akademi’nin, 2018 yılında yeniden yapılanma içerisinde aktif olarak çalışmalara başladığını, yola çıkarken geçen kısa süre içerisinde mevcut oyuncu gruplarına yeni gruplar daha eklenerek yavaş yavaş gelişmeye, büyümeye gittiğini belirten Kargılı, çalışmaların düzenli ve sistemli bir şekilde devam etmesine özen gösterdiklerini vurguladı. Başkan Ersan Karataş’ın altyapılara çok büyük önem verdiğini ve özen gösterdiğine vurgu yapan Kargılı, akademinin temel amacı çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak sağlıklı bireyler yetiştirmek, özelde Göçmenköy Spor Kulübü’ne genelde ise Kıbrıs Türk futboluna başarılı sporcular kazandırmak olduğunu ifade etti.

Altyapı kadroları

2018 yılında yeniden yapılanmaya giden, 3 yıllık kısa süre içerisinde büyümeye ve gelişmeye başlayan Göçmenköy Akademi’de 1 koordinatör 5 eğitmenle birlikte yola devam ettiklerini belirten Kargılı, “Göçmenköy Akademi” çatısı altında 2013 doğumlu yaş grubundan başlayarak, 2001 doğumlu yaş grubuna kadar oluşan geniş ağ içeriyor. Altyapıda 2010 grubu 25 sporcu, 2011 grubu 20 sporcu, 2012 grubu 20 sporcu, 2013 grubu 15 sporcu olmak üzere toplam 80 sporcu, U12’de 18 sporcu, U15’de 24 sporcu, U20’ de ise 25 sporcuları olduğunu ifade eden Hasan Kargılı, şu an 7 farklı gruplarda toplamda 147 sporcuları olduğunun ve düzenli bir şekilde futbol eğitimi vermeye özen gösterdiklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2021, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75