Gök: Yanlış antrenman, sakatlık doğurabilir

banner37

Mağusa Türk Gücü’nün ve ülkemizin tecrübeli futbolcularından Uğur Gök, Koronavirüs salgını nedeniyle duran futbolumuzla ilgili açıklamalarda bulundu

banner87
Gök: Yanlış antrenman, sakatlık doğurabilir
banner90
banner99

Can İPCİOĞLU

Gök, bu süreçte bireysel antrenman yaparken futbolcular olarak çok dikkatli olmaları, teknik adamların da doğru yönlendirmeler yapması gerektiğinin altını çizdi.

“Doğru antrenman planları yapılmalı”


Lider Mağusa Türk Gücü’nün tecrübeli futbolcusu Uğur Gök, “Dünyayı etkileyen Koronavirüs’ün ülkemizde de görülmesinden sonra sosyal hayatımızı kötü etkileyen bu durum, liglerin de durmasına neden oldu. Bu durumda bir çok futbolcu evinde bireysel antrenmanlarla formda kalmaya çalışıyor, fakat bu yeterli değildir. Liglerin tekrar başlaması durumunda futbolcuların tekrar formlarını yakalayabilmeleri için 2-3 hafta gibi bir süreye ihtiyaçları olacaktır. Bu kadar uzun bir ara yanlış antrenmanlar ve yoğun maç tempolarıyla sakatlıklar doğurabilir” diyerek önemli bir konuya dikkat çekti.

“Yabancılar kaliteyi artırıyor”


Teknik adamlara büyük bir iş düştüğünü belirten Uğur Gök, formunu kaybetmiş, antrenman eksiği olan futbolculara doğru antrenmanlar ve sakatlık önleyici fiziksel antrenmanlar yaptırılması gerektiğini söyledi. Gök, “Tabi ki futbolcu arkadaşlarımız eski formunu yakalamaya çalışırken fazla yükleme ile sakatlama riskini göz önünde bulundurmaları gerekiyor”dedi. Yabancı oyuncular konusuna da değinen Uğur Gök, “ Futbol Federasyonu içinde bulunduğumuz kritik durumdan dolayı ve ekonomik sıkıntıları göz önünde bulundurarak seneye yabancı kontenjanı olmayacağını açıkladı. Yabancı oyuncular ülke futbolunda kaliteyi artırıyor. Özellikle bazı takımlarda yükü çeken oyuncular oluyor. Fakat bir gerçek de bazı takımlarda yerli oyunculardan farksız yabancılar da yer alabiliyor. Yabancı oyuncuların ülke futbolunun kalitesini veya dengesini aşırı şekilde etkileyeceğini düşünüyorum”.

“Genç oyunculara şans doğacak”


“Ülkemizde çok kaliteli yerli oyuncular var.  Bunun yanında yetenekli genç oyuncular da yer alıyor. Seneye yabancıların olmaması durumunda genç oyuncular daha fazla şans bulup yeteneklerini keşfedeceklerdir. Bu sıkıntılı süreçten bir an önce kurtulup her şeyin normale dönmesini, özellikle çok özlediğimiz antrenman ve maçlara, hayatımızın parçası futbola tekrar başlayarak spor dolu sağlıklı günlere kavuşmamız en büyük temennimizdir” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75