Göksun: Futbolun durmasını düşünmek istemiyorum

banner37

Süper Lig ekiplerinden Küçük Kaymaklı’da antrenör Niyazi Göksun son dönemlerde çok tartışılan futbola ara verilmesi ve futbolun akıbeti ile ilgili görüşlerini gazetemiz ile paylaştı

Göksun: Futbolun durmasını düşünmek istemiyorum
banner99

banner134
Ebru AKGÜR

Göksun, futbolun bir yıl olmamasının fiziksel, mental ve ekonomik olarak birçok şeyi olumsuz etkileyeceğini ve gençlerimiz için büyük bir handikap doğurabileceğini söyledi.

Oynatılması için neler yapılabileceğine bakılmalı

Son günlerde futbola bir yıl ara verilmesinin konuşulmasından bile üzüntü duyduğunu aktaran Niyazi Göksun, “tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz de Koronavirüs ile mücadele ediyor. Her sektörün etkilendiği gibi futbol da bu durumdan olumsuz etkilendi. Ancak bu salgın belli ki yakın zamanda sıfırlanmayacak, bu nedenle dünyada olduğu gibi önlemler alarak nasıl futbolu oynatabilirize bakılmalı” dedi. PCR testi ve benzeri önlemler için fedakarlık yapmaya hazır olduklarını aktaran Göksün, “teknik adamlar ve oyuncular da elini taşın altına koymaya hazır. Kulüp başkanları da oynatılması yönünde ısrarcı olmalı” şeklinde konuştu.

Kulüpler bütçe planlaması yapamıyor

Birçok kulübün maddi sıkıntı yaşadığından dolayı bir sezon ara verilmesine sıcak baktığı yönünde görüşlerin olduğunu aktaran Göksun, “özellikle Süper Lig’de bütçe planlaması iyi yapılmalı ve günübirlik hesaplar değil uzun vadeli hesaplarla hareket edilmeli. Ancak bu şekilde ayakta durulabilir. İçinde bulunduğumuz zor süreci iyi yönetebilmeliyiz ve geleceği düşünmek zorundayız” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75