Göktaş: Futbola kavuşacağız

banner37

Futbol Federasyonu Olağan Mali Genel Kurulu’nda sağlık ve ekonomik anlamda çalışma yapması için yetki başkan Hasan Sertoğlu’na verildi

Göktaş: Futbola kavuşacağız
banner99

Ahmet OGAN

Bakanlar Kurulu targgafından 1 Ekim’e kadar faaliyetleri durdurulan futbolun geleceği nasıl başlayacağı konusunda Futbol Federasyon başkanı Hasan Sertoğlu, mali genel kurulda üye kulüp başkanların onayı ile aldığı yetki sonrasında girişimlere başladı. Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı Süleyman Göktaş, bunun yerinde bir karar olduğuna vurgu yaptı.

“Gerekeni yapacağından şüphem yoktur”


Göktaş, 2020 yılı içerisinde her türlü önlemlerin alınması, futbolun geleceği ile ilgili yetki kulüp başkanları tarafından Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu’na verilmesinin en doğru karar olduğunun altını çizdi. Bu olumlu karar sonrasında Sertoğlu’nun önlemlerin alınması konusunda eldeki imkan ve kabiliyeti üst düzey olduğunu, futbola geri dönüşün sağlanması adına gerekeni yapacağından şüphesi olmadığını söyleyen Göktaş, 2020 yılında futbolun yeniden başlayacağına inancının tam olduğunu vurguladı.

banner134

“İnancım tamdır”


Futbola geri dönüş için alınması gereken önlemler konusuna da değinen Göktaş, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu ile tedbirler konusunda gerekli önlemlerin alınacağına, Sağlık Bakanlığı ile gerekli olan PRC testleri karşılanması adına çözüm üretileceğini, futbola aktarılan devlet katkı payı protokolü imzalanması konusunda da Sertoğlu’nun gerekli olan çözümleri üreteceğini belirtti.


Göktaş, yeni sezonun en erken bir zamanda oynanabilmesi için yapılan girişimlerle birlikte her türlü çalışmaların kısa sürede sonuçlanacağına ve yeniden özlenen futbola kavuşulacağına inancının tam olduğunu sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75