banner6

Gol ondan sorulur

banner37

KIBRIS Gazetesi ile Kemaler Spor Mağazaları işbirliğinde bu yıl sekizincisi düzenlenen "Yılın Futbolcusu"nda özel ödülün sahibi olan Türk Ocağı'nın 35 yaşındaki tecrübeli oyuncusu Ertaç Taşkıran, KIBRIS Gazetesi’ne konuştu.

Gol ondan sorulur
banner8

Serhan KABLAN

 

Toplam 49 gol

Son haftaya kadar gol krallığı yarışında Yenicami'den John Ebuka ile yarışan fakat kaydettiği 38 golle karşılık 41 gol kaydeden John'a geçilen Ertaç, başarılı bir sezonu geride bıraktı.

banner134

Koopbank Kıbrıs Kupasında ise 11 kez fileleri havalandırarak hem en golcü oyuncu olan, hem de Türk Ocağı'nın kupayı müzesine götürmesinde büyük katkı sağlayan Ertaç'ın özel ödülünü yurt dışında olması nedeniyle Türk Ocağı Başkanı Fahri Altınör almıştı.

 

Ertaç "Kısmet değilmiş"

Sezona iyi başlangıç yapamamalarına rağmen, daha sonra ortaya koydukları futbolla güzel bir grafik çizdiklerini ifade eden Ertaç, "Son haftaya kadar gol krallığını kovaladım fakat olmadı. Kısmet değilmiş. Gelecek sezon gol krallığı için yeniden savaşacağım" dedi.

 

"Ödüller motivasyon artırıcıdır"

Ertaç, sezonu Koopbank Kıbrıs Kupası şampiyonluğu ile kapatmalarının gelecek sezon adına artı bir motivasyon olduğunu ifade etti. Böylesi ödüllerin anlamlı olduğunu, özellikle genç futbolcuların motivasyonunun artmasına büyük etken sağladığına dikkat çeken Ertaç, "Böylesi ödüller her zaman teşvik edicidir. Futbolcular üzerinde her sene ayrı bir motivasyon yaratır" şeklinde konuştu.

 

"Yeni sezonda da Ocak'tayım"

2014-2015 sezonundan beridir Türk Ocağı'nda forma giyen golcü oyuncu, dördüncü sezonunda da sarı-siyahlı camia ile yola devam edeceğini söyledi. Ertaç, futbolu bırakma konusunda aklında 2020 yılı olduğunu fakat fiziksel durumuna göre bu durumun değişebileceğini de sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2017, 10:29
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104