banner6

Golfta Aydın ve Talay şampiyon

banner37

Golfta Aydın ve Talay şampiyon
banner8

Kuzey Kıbrıs Golf Federasyonu organizasyonu ile gerçekleşen Cumhuriyet Kupası Golf Turnuvası önceki gün Esentepe’deki Korineum Golf & Beach Resort’ta yapıldı.


Yerel kulüpler CMC Golf Kulübü ve Korineum Golf Kulübü golfçuları yanında Türkiye’den Bodrum Golf Kulübü, İstanbul Golf Kulübü ve Kemer Golf & Country Club’dan da oyuncuların katılımıyla gerçekleşen turnuva, Stableford formatında ve 18 çukur olarak ve Course Handicap’ın % 95’i baz alınarak oynandı.

banner134


Turnuvada erkekler net birinciliğini 38 Puan ile Cihan Aydın alırken, Sertaç Yeşilçimen 36 puan ile ikinci, Hasan Kasapoğluları ise yine 36 puan ve back nine skor ile üçüncülüğü elde etti. Kadınlarda net birinciliğini 39 Puan ile Nilüfer Talay alırken, Julie Barnes 37 Puan ile ikinci, Sofia Raskin ise 35 Puan ile üçüncü oldu.


Turnuva’nın Gross Birinciliğini ise 33 Puan ile Bodrum Golf Kulübü Kaptan’ı İsmail Erdoğan kazandı.

Diğer ödüller


Turnuvanın diğer ödülleri olan bayrağa en yakın vuruş (Nearest To The Pin) ödülünü kadınlarda 8.5 metre ile Elit Aydın alırken, erkeklerde de 2.4 metre ile Mehmet Ziylan kazandı. En uzun vuruş ödülünü (longest drive) erkeklerde Tuna Kurt alırken, kadınlarda da Eileen Brader elde etti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104