Gönyeli'de kritik gün

banner37

Süper Lig’de ilk devrede topladığı 26 puanla 5’inci sırada rahat bir konumda olan fakat sponsoru bulunmayan ve yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle teknik heyet ve oyuncuların maaşlarında ödeme konusunda sorunlar yaşayan Gönyeli yönetimi bu sıkıntıları aşma adına girişimlerini hızlandırdı

banner87
Gönyeli'de kritik gün
banner99

Can İPCİOĞLU

Mıstıkoğlu görevde

Gönyeli’nin 7 şampiyonluk yaşadığı dönemde kulüpte aktif bir şekilde rol üstlenen İsmail Mıstıkoğlu’nu futbol şubesi başına geçme konusunda ikna eden kulüp yönetimi, takımda yer alan oyuncular ile maddi konuları konuşmaya başladı. Yarın teknik heyetle bir araya gelmeyi planlayan Gönyeli yönetimi orta yolu bulup yoluna devam etmek istiyor. Yöneticiler oyunculara alacaklarının en kısa sürede ödenmesi konusunda garanti vermek istiyor ve bunun karşılığında oyunculardan bir miktar indirim talebinde bulunacak.

 

Perçinci “Çözüm bulunuyor”

Gönyeli takımının başarılı teknik direktörü Emre Perçinci takımın yaşadığı sıkıntıların bilinci içerisinde olduklarını ifade ederek yönetimin ise çözüme yönelik girişimlerde bulunmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi. Perçinci oyuncular ile yönetimin yapacağı teke tek görüşmelerin sonucunu yarın öğrenmek için teknik heyeti ile birlikte kulüp başkanı Ömer Arabacıoğlu ile görüşeceklerini söyledi.


Perçinci sorunların tatlıya bağlanıp, yollarına devam etme temennisinde bulunurken, kamp yapmayacaklarını buraya harcanacak maddi kaynağın oyuncuların ödenmesinde kullanılmasını istediklerini söyledi.

 

“Bazı oyuncularım kesinlikle takımda kalmalı”


Emre Perçinci, Yenicami ile sezon başından itibaren iyi ilişkilerde olduklarını Fikret, John Okoli, Kemal Varan ve Eray’ı kiraladıklarında Yenicami kulübünün anlayışlı davrandığını belirterek, iyi arkadaşı olan Yenicami teknik direktörü Sedat Devecioğlu’nun kendisi ile görüşerek Eray için müsaade isteğine kayıtsız kalamadığını belirtti. Perçinci, takımda bulunan yabancı futbolcular, Sabri ile Raif kardeşler ve Talat’ın kesinlikle takımda tutulması için yönetimden istekte bulunduğunu söyledi.


Emre Perçinci sezon başında transfere yönetimle istişare sonucu 85 bin TL civarında bir para harcayarak minimum harcama ile maksimum yarar aldıklarını, başka kulüplerin bu parayı yalnızca bir futbolcu almak için harcadıklarını unutmamak gerektiğinin altını çizdi.

 

“Atatürk Stadı’na devam”


Emre Perçinci, Gönyeli Stadı’nın sentetik çimden doğal çime dönme çalışmalarının sürdüğünü ve sahada yeni ekilen çimde mantar olması nedeni ile bu sezon sahayı kullanamayacaklarını ve Lefkoşa Atatürk Stadı’nı kullanmaya devam edeceklerini söyledi.


İdman yapacak saha konusunda yaşadıkları sıkıntının sezon başından itibaren devam ettiğini ve devre arasında da süreceğini belirten Perçinci, Yenicami’nin kamp yapacağı dönemde Yusuf Kaptan Sahası’nda çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2019, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108