banner6

Gönyeli’nin geleceği emin ellerde 

banner37

Gönyeli Futbol Akademisi, 12 sporcuyla çıktığı yolda 220 sporcuya ulaşmış durumda. Akademinin sadece kaleci mevkisinde 5 yaştan 17 yaşa 25 kalecisi bulunuyor

Gönyeli’nin geleceği emin ellerde 
banner99

Doğan SAMER

Gönyeli Spor Kulübü’nün Futbol Akademisi, karakterli, centilmen iyi sporcular yetiştirmeyi misyon edinerek geleceğin yıldızlarını yetiştirmeye devam ediyor.


Gönyeli Futbol Akademisi, bu misyon eşliğinde 12 sporcuyla başladıkları yolda 220 sporcuya erişmiş durumda.


Gönyeli Futbol Akademi Koordinatörü Hasan Özkan, akademi çalışmaları hakkında KIBRIS’a açıklamalarda bulundu.


Özkan, Gönyeli Futbol Akademisi olarak 12 sporcu ile çıktıkları bu yolda, özelde Gönyeli Spor Kulübü’ne, genelde ise ülkede iyi sporcular yetiştirmeyi hedef almış ve misyon edinmiş durumda olduklarını söyledi.


Özkan, bu bağlamda gelişen ve büyüyen akademide 220 sporcuyla faaliyetlerine devam ettiklerini belirtti.

banner134


Hasan Özkan ayrıca, gelinen noktada akademide kaleci sayısının ilk günden bu yana iki katını geçmiş durumda olduğunu vurguladı. Özkan, “Özel kaleci antrenmanlarıyla ekstra günlerde antrenman yapan kalecilerimiz Onur Demirel Hoca’yla geleceğe emin adımlarla ilerliyor. Gelecek için çalışıyoruz ve bu yolda bizlere güvenen inanan çocuklarımıza, velilerimize, yönetimimize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Demirel: Yeni yıldızlar yetiştirmek en büyük hedefim


Gönyeli Futbol Akademisi’nin Kaleci Antrenörü Onur Demirel, günümüzde kaleci yetiştirmenin çok zor olduğunu, kolay gibi görünse de kaleciliğin futbolda en zor görevlerin başında geldiğini ifade etti.


Kalecinin biraz çılgın biraz da cesur olmak zorunda olduğunun altını çizen Demirel, “Benim için önemli olan çocuklarımın önce sporu, arkadaşlığı ve paylaşmayı öğrenmeleridir. Antrenmanlarımızı da yaparken yaptığım konuşmalarda örneklerle hep bunu vermeye çalışıyorum” dedi.


Akademide 5 yaştan 17 yaşa kadar 25 faal kaleci bulunduğunu anlatan Demirel, her kaleciyle ayrı ayrı programlar çerçevesinde antrenman yapıldığını vurguladı.


Tüm kalecilerle ayrı ayrı özel arkadaşlık bağlarının olduğunu söyleyen Demirel, “Yaş ve antrenman programları ilerledikçe onların gelişimini görmek bu işin en güzel meyvesi. Onların yaptıkları kurtarışları bana anlatırken duydukları heyecan mutluluk paha biçilemez. Başarılarıyla birlikte sevinmek, hatalarını birlikte görmek. Onlarla yapılan her duygu paylaşımı farklı bir hikaye benim için. Hepsi de ayrı ayrı benim gurur kaynağım” ifadelerini kullandı.


Demirel, sözlerini şu şekilde sürdürdü:


“Gelecekte, bugün akademimizde yetişen ve daha da yetişecek olan kalecileri büyük takımlarda, liglerde oynarken görmek sanırım beni ve bütün camiamızı gururlandıracaktır. Bu işi yapmak için önce çocukları sevmek, bıkmadan usanmadan yorulmadan sabırla çalışmak gerekir. Ve ben uzun yıllar daha ülkemizin futboluna hizmet etmek istiyorum. Bu güzel oyunun en karizmatik ve en önemli mevkisine yeni yıldızlar yetiştirmek en büyük hedefim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104