Gözler büyük rekabette

banner37

Gözler büyük rekabette
banner90
banner8

Şükrü BURAĞAN

Basketbolda yıllara dayanan Koopspor-YDÜ çekişmesi, pandemi arasının ardından yeniden alevleniyor. Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda bu akşam saat 17.00’de karışılacak 2 takımın baş antrenörleri zorlu maçın ön analizini yaparken, basketbol severlere de çağrıda bulundular.

Güven: Ezeli rakibimize saygı duyuyoruz


Koopspor Başantrenörü Emrah Güven, Açılış Ligi’nin neredeyse lig maçlarını aratmayacak şekilde devam ettiğini, Koopspor olarak YDÜ maçına iyi hazırlandıklarını söyleyebileceğini dile getirdi.


Güven, “Tüm hafta boyunca ilk kez tam kadro çalıştık. Ezeli rakibimize saygı duyuyoruz, iyi basketbol oynuyorlar ve tecrübeli oyunculara sahipler. Savunma ve hücumda çalıştıklarımızı sahaya yansıtıp özellikle ceza şutlarında başarılı olabilirsek kazanacağımızı düşünüyorum” dedi.


banner134
Çekişmeli bir maç olacağına inandığını söyleyen Güven,  salona gelecek tüm basketbol severlere seyir zevki yüksek, heyecanlı bir maç izletmeyi istediklerini sözlerine ekledi.

Kıryağdı: Karşımızda büyüklüğünden bir şey kaybetmemiş Koopspor var


YDÜ Başantrenörü Halit Kıryağdı uzun bir aradan sonra Açılış Kupası ile salonlara dönmeyi başardıklarını ifade etti.


Kupada oynanan maçlarla birlikte takımların kendilerini bulmaya başladığını ifade eden Kıryağdı, konuyu bu akşam karşılaşacakları Koopspor’a getirdi.


Genç çalıştırıcı, “Karşımızda bizim gibi eksiklerini biraz geç tamamlamış olan ama büyüklüğünden bir şey kaybetmemiş Koopspor camiası var. Eski günlerdeki gibi çekişmeli bir maç bizi bekliyor. Tüm basket severleri Atatürk Spor Salonu’na bekliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75