Gözler, çıkacak ve düşecek son takımda

banner37

Gözler, çıkacak ve  düşecek son takımda
banner99

   K-Pet Birinci Lig'de normal sezon tamamlandı. Göçmenköy'ün şampiyon, Düzkaya'nın ise ikinci olarak K-Pet Süper Lige yükseldiği sezonda, gözler bir üst lige yükselecek ve bir alt lige düşecek üçüncü takıma çevrildi.

   Hafta sonu oynanan maçlarda Düzkaya sahasında Mesarya'yı 2-1 mağlup ederek, bu sezon çıktığı K-Pet Süper Lig'den de ikinci olarak K-Pet Süper Lige yükselme başarısı gösterdi.  Play-out hattında ise adeta bir karmaşa yaşandı. Bostancı Bağcıl, Karşıyaka, Maraş ve Mormenekşe'nin dörtlü averaja kaldığı son maçların ardından, Bostancı Bağcıl ile Karşıyaka play-out dışında kalmayı başardı.

Kral İrfan Boşnak

  Lig’de 30 haftalık normal sezonun tamamlanması ile birlikte gol kralı da belli oldu. Akova'nın bu sezon başarılı bir sezon geçirmesine ve play-off oynamasına büyük katkı koyan İrfan Boşnak, attığı 29 golle 2018-2019 sezonu gol krallığı unvanını kazandı.

Play-off/out maçları başlıyor

   Normal sezonun tamamlanmasının ardından gözler play-off/out maçlarına çevrildi. Play-off'ta Ozanköy, Hamitköy, Akova ve Yalova takımları mücadele edecek. Puanların ikiye bölünmesiyle başlayacak play-off'a Ozanköy 30,  Hamitköy 28, Akova 26 ve Yalova 22 puanla başlayacak.  Play-out'ta ise sezonu ayni puanda bitiren Maraş ile Mormenekşe 19'ar, Çanakkale 16 ve Doğancı 14 puanla play-out'a başlangıç yapacak. Play-off/out ilk maçları 15 Mayıs Çarşamba günü oynanacak.

 

banner134
Sonuçlar:

Yeniboğaziçi-Ozanköy: 0-2

Bostancı Bağcıl-Yalova: 3-3

Çanakkale-Göçmenköy: 5-4

Doğancı-Akova Vuda: 1-1

Maraş-Değirmenlik: 2-1

Mormenekşe-Karşıyaka: 2-0

Düzkaya-Mesarya: 2-1

Hamitköy-Yonpaş Dumlupınar: 3-2

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75