banner6

Gözler davada

banner37

KTFF’de 2010 yılında yaşanan çek skandalının ardından göreve gelen Hasan Sertoğlu yönetiminin araştırma talebinin üzerinden 8 yıl geçmesine ve polis raporuna rağmen dosya henüz mahkemeye gitmedi

Gözler davada
banner99

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nda Ömer Adal döneminin sona ererek Hasan Sertoğlu döneminin başladığı tarihlerde kamuoyunda ses getiren çek skandalı ile ilgili üzerinden geçen 8 yılda sessizlik hüküm sürerken, bunu düzenlediği basın toplantısında bozan isim Başbakan Tufan Erhürman oldu.

Başbakan Erhürman dosyanın akıbetini açıkladı

Başbakan Erhürman, yıllardan beridir akıbeti merak edilen yolsuzluk iddiaları ile ilgili polis ve Başsavcılığa iletilen dosyalar içerisinde yer alan KTFF’nin 1 Haziran 2010 ile 31 Ekim 2010 tarihleri arasındaki hesapları konusunda da bilgi vermişti. Erhürman’ın konuyla ilgili ‘Sayıştay Denetim Raporu’nun 2017’de görüş için Başsavcılığa gönderilmesi’ bilgisini vermesinin ardından gözler dosyanın akıbetine çevrildi.

Sertoğlu yönetimi polise başvurup araştırma talep etmişti

Hasan Sertoğlu yönetiminin göreve gelişinin ardından çeklerle ilgili polise başvurmasının ardından araştırma yapan polisin çeklerde sahtecilik yapıldığı yönünde hazırladığı raporu yetkili makamlara iletti. Görüş alınmasının ardından çek olayı ile ilgili dava açılması beklenirken, tarihi konusundaki belirsizlik halen sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 11:49
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104