Gözler son dilimde

banner37

Spor federasyonlarına devlet katkısının son dilimini 14 federasyon alırken, 18 federasyon henüz ödemesini alamadı

Gözler son dilimde
banner90
banner8

Şükrü BURAĞAN

Devletin her yıl belirlenen rakamlara göre spor federasyonlarına ödediği katkı paylarında son taksitin gecikmesi bazı federasyonları endişelendirdi.


2020 yılının bitimine birkaç gün kala yapılan ödemeyle 14 federasyon dördüncü ve son dilim katkısını alırken, 18 federasyonun son taksiti henüz ödenmedi.

Katkıyı tam alan 13 federasyon var


Tam bir kriter belirlenmeyen, daha çok faaliyet yoğunluğu baz alınarak sıralama yapıldığı öğrenilen ancak bu konuda da tartışma yaşanan taksit ödemeleri kapsamında dördüncü dilim katkıyı şu federasyonlar aldı:


Okçuluk, Basketbol, Herkes için spor, Cimnastik, Voleybol, Hentbol, Bisiklet, Tenis, Tekvando, Kickboks, Su Sporları, Triatlon ve Hava Sporları Federasyonu.

18 federasyon dördüncü dilimi bekliyor


Bu 13 federasyonun dışında kalan 18 federasyon ise dördüncü dilim katkıyı henüz alamadı. Edinilen bilgiye göre birkaç hafta içerisinde federasyonlara hak edişleri olan son dilim katkı ödenecek ve 2020 yılı katkı paylarının ödenmesi geçmiş dönemlerde olduğu gibi mart ayına sarkmadan tamamlanacak.


banner134
Dördüncü taksit ödemesinin alınmasını bekleyen 18 federasyon şu şekilde:


Yelken Kürek, Engelliler Spor, Golf, Boks, Eskrim, Atletizm, Güreş, Darts, Masa Tenisi, Golf, Bilardo

Üniversiteler Spor, Futbol Tenisi, Satranç, Badminton, Halter ve Vücut Geliştirme, Binicilik, Atıcılık ve Avcılık Federasyonu.

Futbola 8.5 milyon TL ödendi, BTM ücretleri henüz ödenmedi


Tüm federasyonlardan ayrı olarak 8.5 milyon TL’lik devlet katkı payı alan Futbol Federasyonu, bu katkının tamamını aldı. Futbol Federasyonu ile devletin yaptığı protokole göre 350 bin TL’lik BTM ücretleri ise henüz ödenmiş değil.

Ekstra ödemeler de henüz yapılmadı


Tüm bu rakamlara ek olarak geçtiğimiz yıl tüm spor federasyonlarının hakem ücretlerinin ödenmesi konusunda yapılan protokol gereği devletin spor federasyonlarına 677 bin TL’lik ödemesi bulunuyor.


Uluslararası federasyonlara üye olan spor federasyonların üyelik aidatları da ödenmeyi bekleyen bir başka kalem olarak duruyor. Buna göre; futbol tenisi için 3.300 Euro, Kickboks Federasyonu için 1.500 Euro, Tekvando Federasyonu için 2.600 dolar, Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu için 30 bin TL ve Bilardo Federasyonu için 36 bin TL üyelik aidatının ödenmesi de yapılacaklar arasında yer alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75