banner6

Green Pedal Kentsel Dönüşüm Komitesi kuruldu

banner37

Green Pedal Kentsel Dönüşüm Komitesi kuruldu
banner151 banner143

Ahmet OGAN

Green Pedal Bisiklet Kulübü’nün kurulmasının ardından yapılan faaliyetleri ile dikkat çekerek, tesisleşmeye yönelik olarak da projelendirilen Green Pedal Bike & Coffee Shop Projesi hayata geçirmesinin ardından Green Pedal Bisiklet Kulübü tarafından bu kez de yeni bir komite kurularak yolarına kararlı bir şekilde devam ediyor.

Sadece Spor Amaçlı Değil Ulaşım Amaçlı da Kullanmak


Komitenin kurulma amacı ile ilgili yapılan açıklamada, ülkemizde bisiklet farkındalığı, her ne kadar giderek artsa da, yeterli düzeyde olmadığına vurgu yapıldı. Sadece spor amaçlı değil, ulaşım amaçlı da bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması gerekliliğinin alt çizilerek, ülkemizin ne şehir içi ne de şehirlerarası yolları buna müsait olmadığı belirtildi. Büyük değişikliklerin yapılması ütopik bir hedef gibi görünse de bir yerden başlamak şarttır düşüncesiyel bizler de Green Pedal olarak bu konuda sorumluluğumuz olduğunu düşünerek yola çıkıldı dendi.

Yaşanabilir, Çevreci, Modern Yapı


Her fırsatta, sadece bir spor kulübü değil, bir sivil toplum kuruluşu olduğumuzu vurgulanarak, hedeflerimizi gerçekleştirme yolunda, katkı koymak isteyen herkesle çalışmaya hazırız oldukları belirtildi. Komitemizde çeşitli meslek gruplarından gönüllüler bulunulduğuna dikkat çekilerek, tek amacımız; ülkemizin daha yaşanabilir, daha çevreci ve daha modern bir yapıya kavuşmasıdır diyerek Ada'mıza ve hepimize hayırlı olsun denildi.

Green Poedal Cycling Kentesel Dönüşüm Komitesi şu isimlerden oluştu: Ahmet Hıdıroğlu, Hasan Kaymakam, Kerem Eti, Pınar Sabancı, Sevgi Baykan Gülhan, Özgür Gülhan, Mehmet Öngün, Sercan Tekkan, Hüseyin Erdoğdu.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104