Gündem ‘Futbolcu Sözleşmeleri’

banner37

KKTC Futbolcular Derneği, uzun bir süredir üzerinde çalışma yaptığı “Futbolcu Sözleşmeleri” konusunda bugün Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, Kulüpler Birliği Başkanı Arslan Bıçaklı ve yönetimi ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunacak. Toplantı saat 09.30’da KTFF Binası’nda gerçekleştirilecek

Gündem ‘Futbolcu Sözleşmeleri’
banner90
banner99

Sözleşmeler konusundaki taslak çalışma yetkililere sunulacak. Sözleşme içerisinde bulunan Futbolcunun Yükümlülükleri kısmında şu maddeler yer alıyor.

Futbolcunun Yükümlülükleri


Futbolcunun maaşından kesinti, parasal eder olabileceği gibi anlaşılan maaşın yüzdeliği konusunda da mutabık kalabilirler ancak her hâlükârda kadro dışı yaptırımında Futbolcuya yazılı kusuru bildirilerek yazılı savunması talep edilmelidir.

a) Futbolcu sözleşmesinin kendilerine yüklediği edimleri yerine getirmek,

b) Kulübün ve/veya Derneğin, yurt içinde ve/veya yurt dışında yapacağı tüm müsabakalara ve/veya antrenmanlara katılmak (……………..TL ve/veya  % ………. Maaştan kesinti)

c) FIFA, UEFA ve KTFF Statü’lerine ve düzenlemelerine uymak, futbolun ahlaki prensiplerini gözetmek ve teşvik etmek,

d) Beyanları ve davranışlarıyla KTFF’nin ve paydaşlarının saygınlığını zedelememek,

e) Kulübün ve/veya Derneğin onayı olmaksızın herhangi tehlikeli veya sportif bir faaliyete katılmamak(……………..TL ve/veya %........... maaştan kesinti),

f) Kulübün ve/veya Derneğin yer alacağı müsabakalarda oynayabilmek ve kendisinden beklenen verimi ortaya koyabilmek için özel hayatına ve sağlığına gerekli dikkat ve özeni göstermek,

g) Kulübün ve/veya Derneğin, futbolcunun bireysel çalışma kapsamında isteğine göre kendisine vermiş ve/veya almış olduğu demirbaş eşyaları (kule, bar ve/veya ağırlık aletleri vs.) kullanılabilir halde tutmak ve sözleşmenin sona ermesi ile birlikte bunları kulübe iade etmek,

h) Kulüp Sağlık Kurulu’nun veya kulüp doktorunun isteği üzerine düzenli olarak sağlık taramalarına girmek ve/veya tedavi uygulanmasına izin vermek,

i) Acil durumlar haricinde kulüp ve/veya dernek sağlık kuruluşunun veya kulüp ve/veya dernek doktorunun ön bilgisi olmadan herhangi bir tıbbi tedavi uygulamamak,

j) Antrenman ve müsabakalarda oyun kurallarına ve/veya teknik heyete ve/veya Kulübün ve/veya Derneğin Yönetim Kurulu’ndaki bireylere karşı uygun hareket etmek ve/veya sportmence davranmak, müsabaka görevlilerinin kararlarına saygı duymak ve/veya bunlara riayet etmek,

k) Futbolla ilgili bahis, kumar ve/veya benzeri faaliyetlere dahil olmamak(……………..TL ve/veya ………% maaştan kesinti),

l) Sosyal medya paylaşımları ve/veya yerel ve/veya ulusal gazete açıklamaları, genel ahlak kuralları çerçevesinde olacağı gibi Dernek aleyhine propaganda yapmamak ve/veya Yönetimin aldığı Sosyal medya ve/veya yerel ve/veya uluslararası gazete kurallarına riayet etmek keza bu husus ile ilgili açıklama yapacaksa da telefon ve/veya sosyal medya ve/veya elektronik posta ve/veya mesaj ve/veya 2 şahit huzurunda izin alması

m) Kulüp ve/veya derneğin kusuru olmaksızın 3. paragraftaki hallerin gerçekleşmesine rağmen Futbolcunun sadece işbu paragrafa binaen yaptığı aykırılıkta Kulüp ve/veya Derneğin futbolcunun lisansını 5 sene herhangi bir itirazı olmaksızın Kulüp ve/veya Dernek yönetimi tarafından affedilene kadar tutabileceğini peşinen kabul ve taahhüt ettiğini.

n) Antrenman ve/veya maç ve/veya toplantı ve/veya kamp gibi takım ile katılacağı organizasyonlara zamanında katılmak. Mazeret bildirmeden geç kalınması ve/veya katılamaması halinde kulüp yönetiminin yaptırımlar başlığı altındaki maddeleri uygulayacağını kabul etmek. Kulüple ilgili, şahsi ve/veya takım arkadaşı ve/veya teknik heyet ve/veya yönetim ile ilgili sıkıntılar sporcu sorumlusu ve/veya teknik heyet ve/veya herhangi bir yöneticiye bildirilecek, takıma ve/veya kulübe zarar verici şekilde başka şahıslarla bu sıkıntılar paylaşılmayacaktır.(……………..TL ve/veya %............. maaştan kesinti)

banner134
o) Yönetim kurulunun izni olmaksızın sosyal medyada ve/veya basında kulüple ilgili olumsuz yorum ve/veya aşağılama ve/veya kulüp menfaatlerine zarar verici açıklamalar yapılmayacaktır..(……………..TL ve/veya %............. maaştan kesinti)

p) Sosyal medyada sporcu ahlakına uymayacak ve/veya kulübü rencide edici fotoğraf ya da yorum paylaşılmayacaktır..(……………..TL ve/veya %............. maaştan kesinti)

q) Kulüpten izin alınmadan basına demeç verilmeyecektir..(……………..TL ve/veya %............. maaştan kesinti)

r) Özel yaşantısında düzensizlik olmayacaktır..(……………..TL ve/veya %............. maaştan kesinti)

s) Oyundan çıkarken hal ve hareketlere dikkat edilecek saygıda kusur etmeyecektir..(……………..TL ve/veya %............. maaştan kesinti)

t) Oyundan çıktıktan sonra yedek kulübesini terk etmeyecektir meğer ki izin alınmış olunsun..(……………..TL ve/veya %............. maaştan kesinti)

u) Tribün ve/veya hakem ve/veya takım arkadaşı ve/veya yönetici ve/veya teknik heyetle gereksiz hakaret ve/veya tartışmalardan ve/veya eylem ve/veya fiillerden kaçınılacaktır.

v) Maçlarda hakem ve/veya rakip ve/veya seyirciyle olumsuz diyaloğa kesinlikle girilmeyecek ve/veya bu yüzden kart görülmeyecektir..(……………..TL ve/veya %............. maaştan kesinti)

w) Antrenman ve/veya maç esnasında takım arkadaşıyla sözlü ve/veya fiziksel tartışmaya girmeyecektir..(……………..TL ve/veya %............. maaştan kesinti)

x) Antrenman programına ve/veya maçlara eksiksiz iştirak edilecektir. ( Mazeretler hariç, izin sadece Teknik Direktörden alınacak ) (İzinli …………Tl, İzinsiz …………..TL ve/veya %............. maaştan kesinti)

y) Takım kıyafet düzeni kesinlikle bozulmayacaktır. .(……………..TL ve/veya %............. maaştan kesinti)

z) Gereksiz kart görüp ceza almayacaktır. .(……………..TL ve/veya %............. maaştan kesinti)

aa) Özel yaşantıdan dolayı performans düşüklüğü yaşanmayacaktır.

bb) Dört maçtan fazla cezalı duruma düşülmeyecektir. (olağan dışı durumlar işbu hususun dışındadır ).(……………..TL ve/veya %............. maaştan kesinti)

cc) Maç öncesi ve/veya 1 gün önce kamp yapılmayan hallerde eğlence yerlerinde bulunulmayacak ve/veya alkollü içecek kullanılmayacaktır..(……………..TL ve/veya %............. maaştan kesinti)

dd) İhmalkarlık sonucu kaza geçirip takımdan uzak kalınmayacaktır..(……………..TL ve/veya %............. maaştan kesinti)

ee) Yönetimden izinsiz yurt dışına çıkılmayacaktır..(……………..TL ve/veya %............. maaştan kesinti)

ff) Yönetimden izinsiz rakip takım yöneticileri ile görüşülmeyecektir.(……………..TL ve/veya %............. maaştan kesinti)

gg) Sezon başında kulüp diyetisyeni tarafından yapılan ölçüm ve/veya kilo değerlerini performansını etkilemeyecek şekilde koruyacaktır..(……………..TL ve/veya %............. maaştan kesinti)

hh) Sezon açıldığı andan itibaren hiçbir müsabaka ve/veya halı saha ve/veya plajla ilgili sporlara katılmayacaktır .(……………..TL ve/veya %............. maaştan kesinti)

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75