Güneyde gündem şike

banner37

Güney Kıbrıs’taki şikeli maçlara ilişkin iki İspanyol futbolcunun konuşmalarının yer aldığı dosyanın, Rum Hukuk Dairesi’nde olduğu belirtildi. Fileleftheros Gazetesi ve diğer gazeteler, Adalet Bakanı Yorgos Savvidis’in konuyla ilgili açıklamalarının yanı sıra şikeli maçlarla ilgili gelişmelere yer verdi

Güneyde gündem şike
banner90
banner8

Adalet Bakanı Yorgos Savvidis’in, salı günü konu hakkında olağanüstü toplantı gerçekleştirdiğini yazan gazeteler, son gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmayan Savvidis’in polis tarafından bilgilendirildiğine de dikkati çekti. İspanyol basınında çıkan Güney Kıbrıs’taki şikeli maçlara ilişkin bilgilerin Rum basınında da yer almasının ardından bakanın olağanüstü toplantı çağrısı yaptığını yazan gazete, Rum polisinin bu durumdan haberdar olduğunu ancak Adalet Bakanı’nın bilgisi olmadığını belirtti.


Habere göre Rum Polis Basın Sözcüsü Hristos Andreu, salı günü yaptığı açıklamada polisin; İspanya polisinin araştırdığı bu olaydan geçen yıldan itibaren haberdar olduğunu ifade etti. Andreu, İspanya polisinin 2018 yılında gerçekleştirdiği iki operasyon kapsamında o dönemde Güney Kıbrıs’ta futbol oynayan bir İspanyol futbolcunun telefon görüşmelerine ulaştığını, bu futbolcunun tutuklandığını daha sonra ise serbest bırakıldığını belirtti.

banner134

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75