Güreşçiler süreci takip ediyor

banner37

Aktif yapısı ve süreklilik arz eden faaliyetleri ile ülkemizin en yoğun çalışan federasyonlarından birisi olan Güreş Federasyonu, uzun yıllardır ülkemize başarılı sporcular yetiştiren yapısı ile takdir gören sportif kurumlardan birisi olarak dikkat çekiyor

banner87
Güreşçiler süreci takip ediyor
banner90
banner99

Şükrü BURAĞAN

Birçok faal sporcusu bulunan Güreş Federasyonu, faaliyetlerini durdurma kararı alarak beklemeyi seçen diğer birçok kurumla aynı pozisyonda bulunuyor.

Okullar arası müsabakalar tamamlandı, büyükler ve yıldızlar ligi yarım kaldı


Federasyonun yıllardan beridir başkanlığını yürüten ve kurumu disiplinli ve programlı bir yapıya kavuşturan Başkan Hüseyin Kavaz, yeni tip Koronavirüs salgını nedeni ile sporda yaşanan sıkıntıları yakinen gözlemleyen kişilerden biri durumunda bulunuyor.


Başkan Hüseyin Kavaz, okullar arası güreş müsabakalarının tamamlandığını, okul müsabakalarının güreş sporunun altyapısına sağladığı faydanın önemli olduğunu izah etmiş oldu.

Başkan Kavaz: Mart ayında faaliyetlerimizi durdurduk


Okullar arası güreş müsabakalarının tamamlanmasına karşın büyükler ligi ve yıldızlar ligi müsabakalarının devam eder bir noktada bulunduğunu anımsatan Kavaz, bu iki ligin de tamamlanamadığını ifade etti. Güreş Federasyonu Başkanı Hüseyin Kavaz, mart ayında Bakanlar Kurulu’nun aldığı bir dizi kararda yer alan spor müsabakalarının durdurulması kararına binaen kendilerinin de faaliyetlerini durdurma kararı aldıklarını belirtirken, bu sebeple Büyükler Ligi ve Yıldızlar Ligi’nin devam edemediğini özetledi.

“Hükümetin aldığı kararları yakinen takip ediyoruz”


Başkan Hüseyin Kavaz, yaşanan bu sürecin ardından hükümetin aldığı kararları yakinen takip ettiklerini, bundan sonraki dönemdeki pozisyonlarının da alınacak kararlara göre şekilleneceğini belirterek, güreş sporunun diğer spor branşlarından farkının bu noktada risk oluşturabileceğini aktardı.

“Türkiye ve FILA ağustos ayına kadar tüm faaliyetleri durdurdu”


Güreşin iç içe yapılan bir spor olduğunu, bunun da bulaşıcı bir Koronavirüs tehdidi düşünüldüğünde risk oluşturduğunu bu yüzden de sağlığın her şeyden önde geldiğini aktaran Hüseyin Kavaz, Türkiye Güreş Federasyonu ve Uluslararası Güreş Birliği (FILA) tarafından alınan kararların kendileri adına önemli olduğunu beyan etti. Başkan Kavaz, hem Türkiye Güreş Federasyonu hem de FILA’nın ağustos ayına kadar tüm faaliyetleri durdurduğu bilgisini paylaşan Hüseyin Kavaz, kendilerinin de bu doğrultuda hareket etme düşüncesinde olduğunu dile getirdi.

“Kulüplerle istişare edeceğiz”


Bu düşünceye rağmen hükümetin alacağı kararlar doğrultusunda farklı bir adım atılacaksa bunu kulüplerle birlikte kararlaştıracaklarını ifade eden Başkan Hüseyin Kavaz, bu durumda genel kurul çağrısı yapacaklarını, kurulda da tüm konuları, yaşanılan süreçleri kulüplerle istişare ederek doğru adımları sağlık içerisinde atmaya azami önem göstereceklerini aktardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75