Gürkan: KTFF’nin niyetini destekliyoruz

banner37

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Burhan Gürkan, Futbol Federasyonu Olağan Mali Genel Kurulu’nda başkan Hasan Sertoğlu'nun futbolun başlaması noktasında sağlık ve ekonomik konularda girişimlerde bulunması konularında yetki verilmesini değerlendirdi

Gürkan: KTFF’nin niyetini destekliyoruz
banner99

Serhan KABLAN

Ülkemizdeki Covid 19 salgınında toplum için önemli bir yeri olan sporun geleceği nasıl şekillenecek sorusu günlerdir gündemdeki yerini koruduğunu ifade eden Gürkan, sürecin yol haritasını belirleyeceğini kaydetti.

“Tekrar geri dönüş için her federasyon hazırlıklı olmalı”


Gürkan, “Bir branşı durdurmak veya bir sezon oynatmamak düşüncesinden ayrı olarak ‘Nasıl devam ettirebilirim?’ sorusuna yanıt aramak en doğrusu olacaktır. Tabi bunun için de salgındaki son durumun da göz önüne alınması kaçınılmazdır. Mevcut durumda her federasyonun spora tekrar geri dönüşe hazırlıklı olması, bunun için yol haritasını belirlemesi gerekmektedir. Bunu bazı federasyonların yaptığını görüyoruz.”

banner134

“KTFF, futbolu devam ettirme niyetini ortaya koymuştur”


“Futbolda KTFF üyeleri, genel kurulda futbolun geleceği için başkan Hasan Sertoğlu’na yetki vermiştir. Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’na 1 Ekim sonrası gerekli düzenlemelerin yapılarak futbola geri dönüş için taleplerin iletilmesi, futbolun devam etmesi açısından günlerdir yaşanan belirsizliği ortadan kaldırmak adına doğru bir adımdır. Burada KTFF futbolu devam ettirme niyetini ortaya koymuştur. Ancak belirleyici taraf, mevcut süreç içerisinde hükümet ve devlet yetkilileridir.”

“İnsan sağlığı ön planda tutulmalı”


“Sağlık yönünden gerekli ortam oluştuğu takdirde spora geri dönüşü hükümet ve devlet yetkilileri mutlaka sağlamalıdır. Eğer gerekli ortam oluşmazsa spor mu yoksa insan sağlığı mı noktasında da insan sağlığının ön planda olması gerçeği de unutulmamalıdır. Ülkemizde faaliyet gösteren tüm spor federasyonlarının da geri dönüşe hazırlıklı olmak adına yol haritalarını erken zamanda belirlemeleri gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75