Gürkan: Sağlıklı yol haritası çizilmeli

banner37

banner87
Gürkan: Sağlıklı yol haritası çizilmeli
banner90
banner8

Serhan KABLAN

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Burhan Gürkan, Koronavirüs salgını nedeniyle futbola verilen arayı değerlendirdi.

“Önce sağlık”


Gürkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle Dünya ve ülkemiz sıkıntılı günler geçiriyor. Alınan önlemler çerçevesinde spor faaliyetlerinin durdurulması, hiç kuşkusuz insan sağlığı adına atılmış önemli bir adım. Duran liglerin ne zaman devam edeceği konusunun tartışıldığı bir dönemdeyiz. Ancak ciddi bir durum olduğu için önceliğin sağlık olması gerekiyor.”

“Federasyonlar radikal karar almalı”

“Tüm branşların bu dönemde yakın gelecekte başlatılma ihtimalinin konuşulması yerine federasyonlar ve yetkililerin radikal bir karar alarak sporun en erken eylülde başlatılması kararında birleşmesi gerektiğini düşünüyorum.”

“Doğru çözüm yolları aranmalı”

Genel anlamda önümüzü net göremediğimiz bu dönemde en azından federasyonların sağlıklı yol haritası çizebilmesi, zaman kazanabilmesi, kafalardaki soru işaretlerinin doğru çözümü için sporun yakın gelecekte başlatılmasını sağlık açısından doğru bulmuyorum.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75