Hacıabitoğlu: Herkes duyarlı olmak zorundadır

banner37

K-Pet Süper Lig’de ligde kalma mücadelesi veren Düzkaya’da Başkan Vedat Hacıabitoğlu, ülkemizin içinde bulunduğu durum ve futbolumuzun geleceği ile ilgili değerlendirmelerde bulundu

banner87
Hacıabitoğlu: Herkes duyarlı olmak zorundadır
banner90
banner99

Levent TEZEL

Hacıabitoğlu, “herkes duyarlı olmak zorundadır” diyerek Koronavirüs’le mücadeleye dikkat çekti. Hacıabitoğlu ayrıca insanların en ufak şüphede Sağlık Bakanlığı bünyesindeki ilgili birime başvurması gerektiğini, bunun ayıp olmadığını, önemli olanın insanların ve toplumun sağlığı olduğunu vurguladı. Düzkaya Kulüp Başkanı Vedat Hacıabitoğlu, futbol liglerinin akıbeti ile ilgili olarak ise tehlike atlatıldıktan sonra toplanacak olan KTFF Genel Kurulu’nda veya Kulüpler Birliği’nde tüm kulüplerin alacakları ortak karara her koşulda uyacaklarını da dile getirdi.

Futbol şu anda ikinci plandadır


Düzkaya Başkanı Vedat Hacıabitoğlu şunları söyledi: “Virüsle mücadelede herkes duyarlı olmak zorundadır. Karantina kurallarına uymak da aynı şekilde çok büyük önem taşımaktadır. Biliyorsunuz ki ben ve 2 arkadaşım virüse yakalanan bir başka arkadaşımızla bir süre önce temas ettiğimiz için onun virüse yakalandığını öğrenir öğrenmez hemen bize de test yapılması için Sağlık Bakanlığımıza başvurduk. Bunu hiç bir zaman saklamadık. Bu ne ayıptır ne de saklanacak bir konudur diye düşündük. Yaşadığımız süreç çok zor olsa da sonuçta testlerimiz negatif çıktı ve rahata erdik.”


“Ancak bu yaşadıklarımızdan sonra şu an için futbolun ikinci planda geldiğini de ifade etmem gerekiyor. Önce insan sağlığı, sevdiklerimizin sağlığı, toplumun genelinin sağlığı çok daha önemli hale gelmiştir. Süreç tamamlanıp tehlike geçene kadar da bu şekilde olacaktır.”

Ortak alınacak her türlü karara uyarız


“Bu aralar liglerin akıbetinin ne olacağı ile ilgili sorular soruluyor. Öncelikle şunu ifade etmem gerekir ki; virüs tehlikesi geçince mutlaka KTFF Genel Kurulu toplanacaktır. Veya Kulüpler Birliği ortak bir karar alacaktır. Biz Düzkaya olarak tüm kulüplerin alacağı ortak karara uyacağımızı şimdiden ifade ediyoruz. Demin sözünü ettiğim gibi hiç bir konu insan hayatından, kişinin sağlığından daha önemli değildir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75