Hakemler hazır

banner37

glerin başlamasına kısa bir süre kala hakemler çalışmalarına devam ediyor

Hakemler hazır
banner90
banner99

 Ebru AKGÜR

LiMerkez Hakem Komitesi (MHK) başkanı Sadık Özbilgahan, üst klasman hakemler Fehim Dayı ve Utku Hamamcıoğlu gazetemiz KIBRIS’a özel açıklamalarda bulundu ve hakemlerin kalan 8 hafta için hazır olduğunu belirtti.

Özbilgehan “Online eğitim ve sınavlar yaptık”


Pandemi sürecinde online eğitime başladıklarını söyleyen Özbilgehan, ‘bu süreci verimli geçirebilmek adına online eğitim ve sınavlar yaptık. Eğitimlerimize bu şekilde ara vermeden devam ettik. Hatta normal dönemdeki eğitimin de üzerine çıktık’ dedi. Özbilgehan tüm hakemlere kişisel olarak sınavların gönderildiğini ve bu sistemin başarılı olduğunun da altını çizdi.

“Hem fiziksel hem de psikolojik olarak hazırız”


Tüm hakemlerin her yönüyle hazır duruma geldiğini aktaran Sadık Özbilgehan, ‘Sağlık kurulunun antrenman iznini vermesinin ardından yoğun bir tempoda çalışıldı. Fiziksel kilo açısından da hakemlerimiz fit duruma geldi. Geçirdiğimiz hazırlık döneminden memnunum’ şeklinde konuştu.


Özbilgehan hakemlere güvendiğini ve zorluk derecesi yüksek olan maçlarda da görev alan hakemlerin en iyi performansı gösterebilecek kapasitede olduklarının altını çizdi. Özbilgehan hazırlık maçlarında hakemlerin takip edildiğini de söyledi.

Fehim Dayı “Farklı bir deneyim olacak”


banner134
Üst klasman hakem Fehim Dayı, ‘Pandemi sürecinde evde eğitim videoları ile çalışmaya devam ettik. Haftada bir sınava girdik. Ardından saha çalışmaları başladı. Hazırlık maçları ile de performansımızı güçlendirdik’ dedi. Yaşanan süreç ve ardından kalan 8 haftanın futbol camiası için farklı bir deneyim olacağını aktaran Dayı, ‘ Yaz akşamlarından futboldan keyif alacağımızı düşünüyorum’ şeklinde konuştu.

“Kritik maçlar için de hazırım”


Süper Lig’te özellikle düşme hattı ve play-out sürecinin bazı maçların önemini artıracağı ve yapılabilecek önemli bir hatanın telafisi olmayacağı yönünde görüşlerini aktaran tecrübeli hakem, bu maçlar ve kupa maçları için, hem fiziksel, hem de mental olarak hazır olduğunun altını çizdi.

Hamamcıoğlu: Bilgilerimizi taze tuttuk


Üst klasman hakem Utku Hamamcıoğlu hazırlık sürecini iyi geçirdiklerini söyledi. Hamamcıoğlu ‘futbol oyun kuralları ile ilgili online olarak hem eğitim, hem de sınavlara girerek bilgilerimizi taze tuttuk. Ardından toplu olarak çalışmalarımız başladı. Hem fiziksel, hem de psikolojik olarak eğitimlerimize devam ediyoruz’ dedi. Tecrübeli hakem, hazırlık maçlarında görev alarak da pratik yaptıklarına vurgu yaptı.

“22 haftaya göre daha zor geçecek”


Ligde kalan son 8 hafta’nın geçmiş 22 haftaya göre daha zorlu ve çekişmeli geçeceğini söyleyen Hamamcıoğlu, ‘bu zorluğun bilincindeyim. Sağlığın değerini daha çok anladığımız bu pandemi sürecinde sezonun sakatlıksız ve fair-play çerçevesinde tamamlanmasını diliyorum’ dedi.

“Daha çok değerini anladık”


Pandemi sürecinde futbolun eksikliğini fazlasıyla hissettiğini aktaran tecrübeli hakem, ‘bu süreçte sanıyorum herkes KKTC futbolunun değerini daha iyi anladı. Ben de dahil. Hakemlik görevi ile bizle en iyi performansları göstererek daha da değer katmak amacındayız’ diyerek sözlerini noktaladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75