Hakemler “Kış semineri”nde

banner37

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) tarafından organize edilen Merkez Hakem Kurulu (MHK) Hakem Kış Semineri dün yapıldı

Hakemler “Kış semineri”nde
banner90
banner8

Girne Grand Pasha Hotel’deki seminerin açılışında KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, KTFF-MHK Başkanı Sadık Özbilgehan, KTSYD Başkanı Burhan Gürkan, Antrenörler Derneği Başkanı Süleyman Göktaş, birer konuşma yaparak düşüncelerini dile getirdiler.


Seminerde Türkiye Futbol Federasyonu-MHK Üyesi Hamza Işın, MHK Eğitimcisi Sürhat Müniroğlu, TFF Temsilciler Kurulu Başkanı ve TFFHGD Başkanı Abdurrahman Arıcı da yer aldı.

Sertoğlu “Futbola sahip çıkın”

banner134

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu 10 yıllık kendi döneminde görev yapan hakemlere, görevden ayrılanlara, yeni yetişen ve bugün zirvede olan hakemlere dikkat çekerken, “Bu döngü devam eder, önemli olan bu kurumu hep beraber korumaktır. Futbolda her kurumun başı KTFF’dir. Bu kurum yara aldığı zaman geçmişte neler olduğunu gördünüz. 2010 öncesini hatırlayınız. Federasyon çekleri karşılıksız çıkardı. Gazete dağıtıcısı federasyona gazete vermezdi. Gazeteler bu rezillikleri yazardı.


KTFF toplum gözünde sanki de birilerinin para çaldığı, menfaat sağladığı çok kötü imajı olan yerdi. Biz, çok ciddi radikal kararlar alarak, kimsenin gözünün yaşına bakmayarak hep beraber bu sorunları aştık. Şu anda KTFF toplumun en büyük, en güvenilir sivil toplum kuruluşudur. Bunu hep beraber yaptık, hakem, yönetici, başkanlar, spor yazarları, antrenörler hep beraber” dedi.

Sunumlar yapıldı


Açılış, saygı duruşu, İstiklal Marşı ve konuşmalarla başlayan seminerde Derviş Atakan video gösterimleri ile hakemlere bilgiler aktardı. TFF-MHK Üyesi Hamza Işın “Elle Oynamalar ve Ceza Alanı Kararları”, MHK Eğitimcisi Sürhat Müniroğlu “Yardımcı Hakem Konuları Grup Çalışması Geri Bildirimi”, Işın ve Müniroğlu “Takım Çalışması”, Sadık Özbilgehan ile Derviş Atakan ise “Hatırlatmalar 2” konulu sunumlar yaparak seminerin kapanışını gerçekleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2020, 12:18
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75