'Hakemlik, futbolumuzun ilerisindedir'

banner37

Üst klasman hakemi Mehmet Sezener, ülkemiz hakemliği konusunda tespitlerde bulundu ve dikkat çeken bir analize yer verdi

banner87
'Hakemlik, futbolumuzun ilerisindedir'
banner90
banner8

Süper Lig’de düdük çalmaya devam eden üst klasman hakem Mehmet Sezener, hakemliğin kendisi için bir yaşam tarzı olduğunu vurgularken, bunu da sahada dürüstlük, adalet ve gördüğünü çalan hakem profili yaratarak yapmaya çalıştığını söyledi.

 

“Profesyonellik ile daha başarılı hakem profilleri çıkacaktır”


Ülkemiz hakemliğinin futbolumuza kıyasla daha iyi noktada olduğunu aktaran Sezener, profesyonellik gelmesi halinde ülkemizde çok daha iyi hakem profillerinin ortaya çıkacağı inancında olduğunu belirtti.


Hakemlikte idealinin uluslararası müsabakalarda düdük çalabilmek olduğunu ifade eden Mehmet Sezener, spor ambargosu nedeniyle belki kendi jenerasyonunun bunu başaramayacağını, ancak genç nesil için bu alanda bir umut olduğunun altını çizdi.

 

“Başarılı hakem olmak bu işi sevip istemekle olur”


Başarılı bir hakem olmak için, kişinin önce öğrenmeye açık, sosyal yaşantısına ve beslenmesine dikkat eden bir yapıya sahip olması gerektiğine işaret eden Sezener, genç hakemlere de bir tavsiyede bulunarak,  bu mesleği öncelikle severek ve isteyerek yapmaları gerektiğinin altını çizdi.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2018, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75