Hamitköy’de Akademi büyüyor

banner37

Hamitköy’de Akademi büyüyor
banner90
banner99

Ahmet OGAN

Son yıllarda altyapıda yetiştirdiği futbolcuları A takım kadrosuna katan Hamitköy Futbol Akademi, yeni oluşuma giderek 2 ay (Kasım 2020) önce başlatılan faaliyetlerle çalışmalarını sürdürüyor. Hamitköy Spor Kulübü’nde Başkan Evren Manaş yönetimi, büyük önem verdikleri altyapıları geliştirmek amacı ile teknik ekipte yapılanmaya gitti. Mannaş yönetimi, futbolcu altyapıları daha verimli ve üretken bir yapı içerisinde çalışmaların yoğun olan Hamitköy’de akademi koordinatörlük görevine deneyim ve tecrübeli teknik adam Fırat Deniz’i göreve getirdi. Deniz yönetiminde altyapıları düzeli, verimli ve sistemli bir şekilde çalışmaların devamlılığı sağlanması adına girişimler yaparak, gelişim göstermeye başlayan akademi büyüyor.


Deniz ile birlikte çalışacağı altyapılarda görev yapacak antrenörleri belirleyerek, takımlara ayrı ayrı çalışma programları hazırlanarak antremanlar devam ediyor.

Teknik kadro


Deneyimli tecrübeli Teknik Direktör Fırat Deniz, yeni kurmuş olduğu ekiple altyapılarda yeni oluşum ve yeni sistem içerisindeki Hamitköy’de birlikte çalışacağı yeni antrenörleri belirledi. U10 takımda antrenör Seymen Deniz, U12 takımda antrenör Hasan Akmansoy, U15 takımda antrenör Mehmet Şahin, kaleci antrenörü ise Latif Sakar’ın yönetiminde çalışmalar kesintisiz olarak devam ediyor.

Mannaş: Yeni yetenekler yetiştireceğiz


Hamitköy Spor Kulübü Başkanı Evren Mannaş, yaşanan süreçte altyapıların önemi daha da arttığını, altyapıya önem veren bir kulüp olarak Hamitköy Futbol Akademi’yi yeniden revize ettiklerini belirtti. Akademiden, A takıma yükselecek oyuncular yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten Mannaş, Hamitköy ve bölgemizdeki aileleri çocuklarını Hamitköy Futbol Akademi’de eğitimi almaya davet etti.


banner134
Mannaş, pandemi süreci nedeniyle Futbol Federasyonu kulüplerin onayıyla ülkemizde son dönemde artan Koronavirüs vakaları nedeniyle, 2020-2021 sezonunu iptal edilmesi kararının doğruluğu ortaya çıktığını, futbol kulüplerinin ekonomik olarak güçlenmesi gerektiği bu süreçte daha iyi anlaşıldığını kaydetti. Mannaş, kulüplerin güçlenmesinin yolunun da altyapıların güçlenmesinden geçtiğini, yaşanan süreçle birlikte altyapıların önemi daha da arttığına vurgu yaptı.

Deniz: Hamitköy, futbolcu fabrikası olmalı


Akademideki yaş kategorileri 2001-2010 doğumlu altyapılar U10, U12, U15, U20 takım kadroları oluşturularak işe başlayan Hamitköy Futbol Akademi Koordinatörü Fırat Deniz, pandemi sürecinde çocukların spor yapmalarının önemi daha da arttı diyerek çocuk ve gençlerin hem psikolojik hem de fizik olarak güçlü olmaları gerektiğinin altını çizdi. Ülkemize yararlı, sağlıklı ve kendine güven duyan gençler yetiştirmek yanında, grupça hareket etme, paylaşmayı, centilmence futbol oynamayı öğretmek istediklerini belirten Deniz, tüm bunları yaparken de Hamitköy’ün bölgede bir futbolcu yetiştirme fabrikası olması için çalışarak sporcu sayısının artmasını sağlamaya çalıştıklarına vurgu yaptı.


Göreve geldiklerinde sadece U15, U20 takımlarını olduğunu, akademiye sıfır rakam ile başladıklarını, kasım ayında çalışmaların başlamasının ardından iki ay gibi kısa bir sürede sporcu sayısını artırarak antrenmanlarına devam ettiğini belirten Deniz, ekibimize katılımlar da devam etmekte olduğunu ve çalışmaların bireysel olarak yapıldığını söyledi.

Altyapı kadroları


2020 yılında kasım ayında kurulan ve 2 ay gibi kısa süre içerisinde yeniden yapılanmaya giden Hamitköy futbol akademi de 1 koordinatör 4 eğitmenle birlikte yola devam edildiğini belirten Deniz, Hamitköy Futbol Akademi çatısı altında 2010 doğumlu yaş grubundan başlayarak, 2001 doğumlu yaş grubuna kadar oluşan ağ içerisinde U10 ve U12 gruplarında toplam 15 sporcu, U15’de 15 sporcu, U20’ de ise 15 sporcuları olduğunu ifade etti. Deniz, şu an 4 farklı grupta toplam 45 sporcuları olduğunu ve düzeli bir şekilde futbol eğitimi vermeye özen göstererek devam ettiklerinin altını çizdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75