Hasan Oy: Ligler bir yıl askıya alınsın

banner37

Ülkede yerel bulaşla birlikte her geçen gün ciddi şekilde Covid-19 vakalarında görülen artış nedeniyle sıkıntılı bir süreç yaşanmaya devam ediyor. Bakanlar Kurulu tarafından 1 Ekim’e kadar faaliyetleri durdurulan futbolun geleceğinin nasıl şekilleneceği konusunda kulüp başkanları açıklamalarda bulunuyor. 1. Lig ekiplerinden Maraş Spor Kulübü Başkanı Hasan Oy, önemli ve çarpıcı açıklamalarda bulundu

Hasan Oy: Ligler bir yıl askıya alınsın
banner99

Ahmet OGAN

Bu transfer rakamları ile futbol olmaz


Maraş Gençlik Spor Kulübü Başkanı Hasan Oy yaptığı açıklamada, sağlıklı ortam oluşunca futbola dönülebileceğini belirterek transferde futbolculara verilen rakamlar, kulüplerin istediği kiralık veya bonservis rakamları ile piyasanın oldukça yükseldiğini, böyle olmaması gerektiğine vurgu yaparak “ortada dolaşan rakamlarla futbol olmaz” diyerek tepkisini dile getirdi.

banner134
Tesislerin iyileştirilmesi, maddiyatın toparlanması


Yaşanan bu olumsuzluklardan dolayı fırsat bu fırsat diyen Başkan Hasan Oy, futbolun bir yıl askıya alınmasını istediğini söyledi. Hasan Oy, bu süreçte kulüplerin toparlanma sürecine girmesi, kendi özkaynaklarına dönülmenin kaçınılmaz olduğunu, altyapıdan gelen futbolcuların oynaması görüşünde olduğunu belirtti. Bu zaman zarfında tesislerin iyileştirilmesi, maddi gücün düzeltilmesi çalışmalarına yoğunluk verilmesinin daha doğru olacağını belirten Hasan Oy, futbol oynanacaksa bile istenilen bu rakamlara transfer yapılamayacağına vurgu yaparak, ülkemiz şartlarına göre böyle olmaması gerektiğini söyledi.

Su ve elektriğin olmadığı yerde neyi tartışacağız


Pandemiden dolayı ara verilmesinin fırsat olduğunu ifade eden başkan Hasan Oy, oynanırsa da sıkıntıların olacağı, kulüplerin ekonomik olarak güçsüz olacağını söyledi. Su, elektiriğin olmadığı ülkemizde neyi tartışacağız, düşüneceğiz diyerek çarpıcı açıklamalarda bulundu. Oy, lig oynanacaksa mevcut oyuncuları ile devam edeceklerini, verdikleri sözü tutmanın önemine de dikkat çekerek “başarı olsa da olur olmasa da olur” şeklinde sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75