banner6

Haskasap, Achna’dan zaferle ayrıldı

banner37

Haskasap, Achna’dan zaferle ayrıldı
banner150 banner151 banner143

Çağın ÖZILGAZ

   Güney Kıbrıs’ta hafta sonu, Power Drift Kulübü’nün organizasyonu ile Güney Kıbrıs Drift Şampiyonası’nın ikinci yarışı yapıldı. Achna Speedway Pisti’nde gerçekleştirilen yarışı, ülkemizin şampiyon sporcularından Enver Haskasap kazandı.

   Toplamda 31 yarışçının mücadele ettiği Güney Kıbrıs Drift Şampiyonası’nın ikinci yarışında, Drift NEU takımı adına yarışan Enver Haskasap ve başarılı pilotlarımızdan Yusuf Çocuk piste çıktı. 5 yarıştan oluşacak şampiyonanın ikinci ayağı olan organizasyonun sıralama turlarını başarılı bir şekilde tamamlayan ve üçüncü olan Haskasap, çıktığı ikili eşleşmelerde de aynı başarıyı göstererek finale kadar yükseldi. Finalde Polis Konstantinou ile eşleşen şampiyon sporcumuz rakibini elemeyi başardı ve organizasyondan zaferle ayrıldı.

Haskasap: Hatasız sürüş yapmaya özen gösterdik

   Yarıştan sonra açıklamalarda bulunan Haskasap, “Günü zaferle sonuçlandırdığımız için çok mutluyuz. Sezonun ilk yarışında mekanik bir arıza sebebi ile çeyrek finalde yarışa veda etmek zorunda kalmıştık. Bu kez 2022 sezonu için yeni hazırladığımız aracın hazırlıklarını eksiksiz bir şekilde tamamladık. Yarıştan önce disiplinli bir şekilde antrenman yaparak eksikliklerimizi gördük ve gerekli ayarlamaları yaptık. Cumartesi gün sıralama turlarından önce araç arıza yaptı ve son ana kadar aracı hazırlamaya çalıştık. Tek turda sıralamalar için üçüncü sıradaki yerimizi almayı başardık. Pazar gün sorunsuz bir şekilde iyi bir çizgi belirledik ve sürekli aynı çizgide hatasız bir sürüş yapmaya özen gösterdik. Hata yapmadan birinciliği kazandık. Tüm ekibime ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Fotoğraflar / Mike KONDOGİORGİS

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2022, 10:50
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110