banner6

'Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok' sloganıyla maç düzenlendi

banner37

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından engelsiz yaşamı desteklemek ve toplumda farkındalık yaratmak amacıyla , “Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok” sloganıyla gösteri maçı düzenlendi.

'Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok' sloganıyla maç düzenlendi
banner150 banner151 banner143

Bakanlık Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Girne 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi’ne devam eden gençlerden oluşan takım ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bürokratlarından oluşan takım, dün saat 18.30’da Girne-Karaoğlanoğlu Orhan Dural Stadı’nda düzenlenen futbol maçında karşılaştı.

Etkinliğe Çalışma ve Sosyal Güvenlik  Bakanı Hamza Ersan Saner, bakanlık bürokratları ve Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü  de katılarak destek verdi.

Maç öncesi kısa bir konuşma yapan Bakan Saner, bakanlık olarak toplumda farkındalık yaratmak istediklerini, bu gibi etkinliklerin özel gereksinimli bireyler üzerinde olumlu sonuçlar verdiğini ve herkes tarafından desteklenmesi gerektiğini söyleyerek,  yalnız özel günlerde değil her zaman onların yanında olunması gerektiğini belirtti.

Saner, özel gereksinimli bireylerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen destek veren ve katılan herkese teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2017, 13:42
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110