'Hayatım hakemliğe göre şekillendi'

banner37

Aile yaşantısını, özel hayatını ve sosyal aktivitelerini hakemliğe göre programladığını belirten Fehim Dayı, FIFA kokartı ile maç yönetememenin burukluğu içinde olduğunu söyledi

'Hayatım hakemliğe göre şekillendi'
banner90

Ülkemizin başarılı üst klasman hakemlerinden Fehim Dayı, en büyük hayalinin FIFA kokartı ile ülke dışında maç yönetmek olduğunu söylerken, bunu başaramamanın burukluğu içinde olduğuna vurgu yaptı.


Hakemlikle ilgili anılarını ileride bir kitapta toplamayı amaçlayan Dayı, 17 yıldan beridir sürdürdüğü hakemlik görevine göre bütün özel hayatını, ailesini, sosyal aktivitelerini programlayan biri olduğunu aktardı.

 

“Her zaman daha fazla çalışmam gerektiğine inandım”

banner9

Hakemlik hayatı boyunca birçok şampiyonluk ve küme düşme maçları ile birlikte kupa finallerinde görev aldığını aktaran Dayı, her zaman daha fazla çalışması gerektiğini, kendisini daha fazla geliştirmesi gerektiği inancı ile bu yolu yürüdüğünü belirtti.


“Maç zamanları haftada en az 4, ölü sezonda ise kısa bir dinlenmenin ardından en az 5-6 antrenman yapıyorum” diyen Fehim Dayı, oynattığı maçların gerek özet görüntülerini gerekse de tamamının mutlaka izleyerek notlar aldığını vurguladı.

 

“Dışa açılım için federasyon çok çabaladı”


Hakem olarak FIFA kokartı takarak maç yönetememenin üzüntüsünü hep yaşayacağını ifade eden Fehim Dayı, umudunun gelecek nesillerin bu fırsatı yakalamasının olduğunu, bu konuda KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu ve ekibinin elinden gelen her şeyi yaparak sonuç almaya çalışmasının teşekkür edilmesi gereken bir nokta olduğunu sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2018, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108