banner6

Hedef iyi başlangıç

banner37

Süper Ligin yeni ekibi Baf Ülkü Yurdu ile geçtiğimiz sezonun flaş ekibi Gençler Birliği ligin ilk haftasında zorlu bir sınava çıkacak

Hedef iyi başlangıç
banner90
banner99

Serhan KABLAN

Bu sezon K-Pet Süper Lig’de mücadele edecek olan Baf Ülkü Yurdu ile geçtiğimiz sezonun flaş ekibi Gençler Birliği, ligin ilk haftasında karşı karşıya gelecek. 25 Eylül Pazar günü Güzelyurt Zafer Stadı’ndaki maça iki ekip de iyi başlangıç yapmaya odaklandı.

Baf Ülkü Yurdu Teknik Direktörü Ahmet Soğukpınar ile Gençler Birliği Teknik Direktörü Hasan Topaloğlu, iyi başlangıcın her zaman önemli olduğuna vurgu yaptı

Soğukpınar: Süper Lig takımları ile hazırlandık

Soğukpınar, temmuz ayının ortasından itibaren yeni sezona hazırlandıklarını ve takımın performansından memnun olduğunu söyledi. Süper Lig’de yeni olmalarına rağmen hazırlık döneminde 10 Süper Lig takımı ile maç yapma fırsatı bulduklarını ve lige hazır olduklarını kaydetti.

“İyi başlarsanız, moraller yükselir”

Genç fakat güçlü bir kadro kurduklarının altını da çizen Soğukpınar, Gençler Birliği’nin iyi bir takım olduğunu saha ve seyirci avantajlarını da kullanarak lige iyi başlangıcı hedeflediklerini vurguladı. Bu sezon çok güçlü takımların olduğunu ve kendisine göre Kıbrıs Türk futbolunun çıkış yılı olacağına inandığını kaydeden Soğukpınar, “İlk maçlar her zaman önemlidir. İyi başlarsanız takımın morali yükselir ve daha da hırslı olurlar” dedi. Soğukpınar eksik futbolcularının bulunmadığını da sözlerine ekledi.

 

Topaloğlu: Bu sezon daha güçlüyüz

   Gençler Birliği Teknik Direktörü Hasan Topaloğlu ise, Abbas’ın takımdan ayrılmasının dışında kadrolarını korumalarının kendileri için avantaj olduğunu söyledi. Barış, Yunus, Yorgo’nun transferleri yanında yabancı oyuncuların belirlenmesinden sonra takımın bir kat daha güçlendiğini ifade eden Topaloğlu, “Kadromuz genişleyip, güçlendi. Bu sezon da lige renk katacağız” dedi.

 

“Can yakan takım olacağız”

   Sezon öncesi yapılan hazırlık maçlarında eksiklerini ve hatalarını görüp iyi analiz ettiklerini vurgulayan Topaloğlu, Baf Ülkü Yurdu deplasmanının zor geçeceğini fakat iyi başlangıç için sahaya çıkacaklarını söyledi. Geçen sezon olduğu gibi, can yakan, İskele’den çıkışın olmadığı, zirveye oynayan bir takım yaratmak istediklerini vurgulayan Topaloğlu, bunların da galibiyetlerle olacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2016, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104