banner6

Hedef Süper Lig

banner37

Cumartesi günü oynanacak olan play-off maçları öncesi hazırlıklarını tamamlayan 4 takımın teknik adamları iddialı açıklamalarda bulundular

Hedef Süper Lig
banner150

banner150 banner150

Levent TEZEL

K-Pet Birinci Lig Kırmızı ve Beyaz gruplarda ilk 2 sırayı alan 4 takımın kendi aralarında çapraz eşleşme usulüyle yapacağı play-off maçları Cumartesi oynanıyor. Gönyeli ve Yeniboğaziçi Cihangir Stadı’nda karşı karşıya gelirken Göçmenköy ile Esentepe kozlarını Girne 20 Temmuz Mete Adanır Stadı’nda paylaşacak. Kazananların final oynayacağı kritik karşılaşmalar öncesinde 4 takımın teknik adamları iddialı açıklamalarda bulundular.

Karayel: Yenip finale kalacağız

Gönyeli Teknik Direktörü İltaç Karayel takım olarak buraya kadar geldikten sonra hedeflerine ulaşmak için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini söyledi. Ligin ikinci yarısındaki çıkışlarıyla ne kadar formda olduklarını gösterdiklerini vurgulayan Karayel, Yeniboğaziçi’ni yenip finale kalacaklarına olan inancını belirtti. Play-off karşılaşmalarının tek maçlık olduğunu ve dikkati elden bırakmamak gerektiğinin altını çizen Karayel rakiplerinin tecrübeli bir hoca ve futbolculardan oluşan güçlü bir takım olduğunu belirterek önlemlerini de ona göre alacaklarını ifade etti.

 

Şerifoğlu: Geldiğimiz noktanın hakkını vereceğiz

 

Yeniboğaziçi Teknik Direktörü Eralp Şefiroğlu geçen sezon küme düşen, başarısızlığın doğal bir sonucu olarak ilgi ve desteği azalan bir takımın play-off mücadelesi verecek olmasının önemli bir gelişme olduğunun altını çizdi. Şerifoğlu, rakipleri Gönyeli’nin güçlü ve saygı duyulması gereken bir takım olduğunun belirterek kendilerinin de takım olarak geldikleri noktanın hakkını vereceklerini, amaçlarının kazanmak ve finale kalmak olduğunu vurguladı.    Çalışmaların da verimli geçtiğini kaydeden Şerifoğlu, camialarının beklentilerine cevap vermek istediklerini söyledi. Maçın oynanacağı Cihangir Stadı’nın mükemmel bir zemine sahip olduğunu ancak iki takım seyircisinin oturma düzeninin önceden organize edilmesinin şart olduğunu söyledi.

 

Aktunç: Takımıma güveniyorum

 

Göçmenköy Antrenörü Nazım Aktunç sezon başı kendilerine koymuş oldukları ilk 3 hedefini ligde 2. olarak gerçekleştirdiklerini, şimdi de rakipleri Esentyepe’yi geçerek final istediklerini ifade etti. Esentepe ile Göçmenköy’ün oyun karakterlerinin birbirlerine çok benzediğini dile getiren Aktunç, tempolu, kaliteli güzel bir maç olacağını düşündüğünü de vurguladı. Murat Gertik dışında eksikleri olmadığını söyleyen Aktunç takımına güvendiğini, takımda arkadaşlık duygusunun yüksek olduğunu ve başarıya inandıklarını ifade etti. Göçmenköy taraftarlarını maça davet eden Aktunç, finale kalmak için takım olarak ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını vurguladı.

 

Kansu: Hedefimiz final

 

Esentepe Antrenörü Davut Kansu hedeflerinin final olduğunu, Esentepe’de herkesin yıllar sonra yeniden Süper Lige dönmek arzusunda olduğunu söyledi. Kansu, Göçmenköy ile oynayacakları kritik maçın Girne 20 Temmuz Mete Adanır Stadı’nda oynanacak olmasının isabetli bir karar olduğunu, bu stadın zemininin çok iyi olduğunu ve iyi futbolun güzel zeminlerde oynanabileceğini vurguladı. Rakipleri Göçmenköy’ün iyi bir takım olduğunu, tecrübeli futbolculara sahip olduğunu belirten Kansu, mental olarak karşılaşmaya hazır olduklarını, rakipleri Göçmenköy’ün güçlü ve zayıf yönlerini etüt ettiklerini ve ona göre hazırlıklarını yaptıklarını vurgulayarak iyi olanın kazanmasını diledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2017, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104