Hentbolda KTSYD Kupası zamanı

banner37

Hentbolda kadınlar ve büyük erkekler, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Kupası’nda karşı karşıya gelecek

Hentbolda KTSYD Kupası zamanı
banner90
banner8

KKTC Hentbol Federasyonu ile Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD)’nin ortaklaşa düzenlediği hentbol kupasında ilk maçlar bugün oynanıyor. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hentbol KTSYD Kupası büyük erkek ve kadınlar arasında gerçekleşecek. Haspolat’taki CIU Arena’da gerçekleşecek Hentbol KTSYD Kupası 18 Ocak’ta oynanacak final maçları ile tamamlanacak.


Bugün kadınlar maçları ile başlayacak olan turnuvada ilk gün 2 maç oynanacak. Yarın (14 Ocak Salı) ise erkeklerde tek maç oynanacak. KTSYD Kupası kadınlarda bugün oynanacak maçlarda galip gelenler finale yükselecek. Erkekler yarı final maçları ise perşembe akşamı oynanacak.

Avrupa’dan konuklar geliyor


banner134
Geçtiğimiz hafta KTSYD merkez lokalinde yer alan kupa kura çekiminde Hentbol Federasyonu Başkanı Bahadır Ayhan yaptığı konuşmada, Spor Yazarları Derneği Kupası için yurt dışından önemli konukların adamıza geleceğini açıklamıştı.


KTSYD Hentbol Kupası maçlarını, dünyada hentbolun söz sahibi olduğu Avrupa Hentbol Federasyonu’ndan sonraki en büyük kurum olan Asya Hentbol Federasyonu’ndan konuklar izleyecek.

Maç programı şöyle:

Bugün

Kadınlar Yarı Final

Saat 18.00: YDÜ-Esentepe Efsane

Saat 19.45: UKÜ-DAÜ

Yarın

Erkekler Ön Eleme

Saat 19.00: YDÜ-MGA

16 Ocak Perşembe

Erkekler Yarı Final

Saat 18.00: GG- (YDÜ-MGA galibi)

Saat 19.45: UKÜ-Yükseliş

18 Ocak Cumartesi

Final

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75