Hentbolda önemli adım

banner37

Hentbol Federasyonu, Spor Dairesi ve Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu iş birliğinde hayata geçirilen “Tut Elimi Projesi” ile ilgili basın toplantısı gerçekleştirildi

banner87
Hentbolda önemli adım
banner90
banner8

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği binasında yapılan basın toplantısında Hentbol Federasyonu Başkanı Bahadır Ayhan, UMK Başkanı Hasan Karaokçu ve Hentbol Antrenörü Harika Kıral projeyle ilgili açıklamalarda bulundu.
 

Ayhan

Hentbol Federasyonu Başkanı Bahadır Ayhan, Lefkoşa surlar içinde ilkokul 3’ten itibaren hem sportif gelişim hem kötü alışkanlıklardan uzak durma hem de Kıbrıs kültürünü aşılamayı sağlamak istediklerini belirterek, şu an bu bölgeden 83-87 arası çocuk sayısına ulaşıldığını, bu çocuklardan müthiş bir hentbolcu havuzu yaratılabileceğini ve ailelerinden gerekli izinlerin alındığını belirtti.
 

Karaokçu

UMK Başkanı Hasan Karaokçu da önleme çalışmaları çerçevesinde daha önce “Çocuklara Sevgi Aşılıyoruz” projesi gerçekleştirilerek, bu projeden çok iyi geri dönüşler alındığını söyledi. “Tut Elimi Projesi”ne de Hentbol Federasyonu tarafından özveri ve gönülden katkı yapıldığını anlatan Karaokçu, çocukların da Federasyonun da verilen katkıyı hak ettiğini belirtti.


 

Kıral

Antrenör Harika Kıral Lefkoşa’da 8 okulun gezilip proje detaylarının aktarıldığını kaydederek, 7 aylık hentbol eğitimlerinin, kültür gezileriyle destekleneceğini, bu gezilerin hem yurt içinde hem yurt dışında devam edeceğini belirtti. Salon sıkıntısının da okullardan destek alınarak çözüleceğini ifade eden Kıral, spor salonlarının tadilat nedeniyle kapatılmasının bu dönemde olmaması gerektiğini, zamanlamanın yanlış olduğunu ve çocukları kış döneminde sıcak tutmak için kıyafetlerin dağıtılacağını da sözlerine ekledi.
 

Proje yaygınlaştırılacak

“Tut Elimi Projesi”nin başarılı olması halinde Gazimağusa Bölgesi’ndeki okullara da yayılacağı belirtildi.  Proje kapsamında çocukların vücut endeksleri ve forma ölçülerinin de alınacağı ilk antrenmanın bugün saat 14.30’da Necati Taşkın İlkokulu’nda yapılacağı ifade edildi.
 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75