banner6

Hentbolun planı eylül

banner37

Ülkemizin aktif federasyonları arasında yer alan hentbolda Covid-19 salgını sonrası kulüplerden gelen duran liglerin tamamlanması öncelik olarak değerlendirilecek.

Hentbolun planı eylül
banner150

banner150

banner99

Şükrü BURAĞAN

Ayhan: Genel klasmanı bitirip, play-off’lara geçmek üzereydik


Hentbol Federasyonu Başkanı Bahadır Ayhan, erkeklerde genel klasmanın tamamlanmasına 1 hafta kaldığı, kadınlarda ise klasmanın tamamlanıp play-off’lara geçilecek bir dönemde durdurma kararı alındığını ifade etti.


2019-2020 sezonunu Avrupa Hentbol Federasyonu takvimine göre uyarladıklarını, bu yüzden de liglerin erken başladığını belirten Bahadır Ayhan, mart ayını belirsiz şekilde beklediklerini ve sonrasında kulüplerle telekonferans yolu ile görüş alış verişinde bulunduklarını aktardı.


Avrupa ve Türkiye’de liglerin tescil edilmesine karşın kulüplerin ligin tamamlanması yönünde irade ortaya koyduğunu aktaran Ayhan, kendilerinin de buna göre planlamalar yaptıklarını belirtti.

“Eylülde play off’lar, bir aylık boşluğun ardından yeni sezon planımız var”


Kulüplere yaptıkları öneriyi de açıklayan Başkan Ayhan, eylül ayında 1 aylık süreçte 2019-2020 sezonunu tamamlamak, 1 ay ara verip transferi güncellemek ve devamında yeni sezona geçmek yönünde bir planlama yaparak bunu kulüplere önerdiklerini belirtti.


Bahadır Ayhan, kulüplerin bu fikre sıcak bakmasına rağmen ilk beklentilerinin sürecin erken bitmesi durumunda yaz aylarında 6 haftalık bir hazırlık sonrasında maçları tamamlamak olduğunu vurgulayarak, salonların 20 Haziran’da açılma kararı verilse de 6 haftalık hazırlık ve diğer detaylarla birlikte sürecin yine Eylül’e uzayacağını tahmin ettiğini aktardı.

“Son kararı haziran ayı içerisinde kulüplerle toplantı yaparak vereceğiz”


Bakanlar Kurulu’nun kapalı alan olan fitness salonlarını açmasına rağmen spor salonlarını kapalı tutmasını garipsediğini dile getiren Ayhan, kendilerinin bu konuda 1 salona günde 1 maç yapılması ve salonun dezenfekte edilmesi önerisi sunmalarına rağmen Spor Dairesi’nin kendilerine geri dönüş dahi yapmadığını söyledi.


Haziran ayı içerisinde kulüplerle bir kez daha toplantı yapacaklarını ve o günkü durumu da göz önüne alarak süreçle ilgili yeni bir değerlendirme yapacaklarını dile getiren Başkan Ayhan, bu toplantıda görüşülecek bir konunun yabancı oyuncular olacağını, bazı oyuncuların gelip bazılarının gelememesi durumunun masaya yatırılacağını belirtti.

“Virüs yeniden yayılırsa katılım plaketi vererek sezonu kapatırız”


Ayhan, play-off’ların tek bir salon seçilerek tamamlama yönünde bir planları olduğunu ifade eden Ayhan, virüsün yeniden yayılma durumu göstermesi durumunda ise tüm kulüplere katkı plaketleri vererek sezonu kapatmalarının gündeme geleceğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104