“Her yönü ile güçlü bir yapı oluşturduk”

banner37

Görevinden istifa eden AKSA Birinci Lig ekibi Gençler Birliği Kulüp Başkanı Rifat Berkel, vurguladı:

“Her yönü ile güçlü bir yapı oluşturduk”
banner8

Ahmet ÖZYAŞAR

Gençler Birliği’nde geçen hafta görevinden istifa eden kulüp başkanı Rifat Berkel, görevde bulunduğu süre içerisinde kulübün kendi ayakları üzerinde durabilmesi için çalıştığını söyledi. Spor basına yaptığı açıklama görevde olduğu süre boyunca yönetim olarak kulübe ait İskele merkezindeki arazi üzerine gelir getirici tesis için adım attıklarını ve tesisin şu anda bitme aşamasında olduğunu belirtti.


Berkel, mevcut tesisin bu sezondan itibaren kulübe gelir getirmeye başlayacağını ve yönetimi ciddi anlamda ekonomik olarak rahatlatacağına inandığını söyledi. Berkel, görevde olduğu süre boyunca her yönü ile güçlü bir yapı oluşturduklarını belirtti.

“Tesisleşmede büyük işler yaptık”


Berkel, dükkan ve ofislerin kısa zaman içerisinde açılışının yapılacağını belirterek, "Gönül isterdi ki benim başkanlığımda başlatılan bu tesisi yine benim başkanlığım içerisinde hizmete sokalım ancak önemli olan Gençler Birliği'nin geleceği ve başarısıdır" açıklamasında bulundu.


Berkel, yine Gençler Birliği Kulübü’ne devlet tarafından tahsis edilen deniz kenarındaki 25 dönümlük arazi olduğunu bu arazinin de gelir getiren bir hale dönüştürülmesi durumunda kulübün maddi giderinin yüzde doksanını karşılayacak duruma geleceğini söyledi. Berkel, kulüplerde başarının geçici olduğunu önemli olanın kulübün geleceğini kurtaracak maddi gelir getirecek altyapı ve tesisler olduğunu belirterek kulübün kendi döneminde bunun büyük kısmının başarılmasının kendisi adına gurur verici olduğunu belirtti.

banner134

“Kasayı artıda devrediyorum”


Berkel, 265 bin TL borç ile devraldığı kulübü bugün itibariyle 141 bin TL artıda devredeceğini bununla birlikte iki oyuncunun transferinden gelecek olan para ile toplamda 260 bin TL parayla kulübü devrettiğini söyledi. Berkel, yeni seçilecek yönetim kuruluna başarılar dileyerek Gençler Birliği'nin başarısı ve geleceği için destek olmaya devam edeceğinin altını çizdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88