banner6

Heyecan başladı

banner37

Futbolun en prestijli ödüllerinden olan “Yılın Futbolcusu” seçimi için bugün yayınlanan aday listesi ve ilk kuponla birlikte büyük heyecan başladı

Heyecan başladı
banner151 banner143

KIBRIS Gazetesi ile Kemaler Spor Mağazaları işbirliğinde bu yıl 8’incisi düzenlenecek olan “Yılın Futbolcusu” yarışması için bugün start verildi.

Ülkemiz futbolunun en prestijli ödüllerinden birisi olarak gösterilen Yılın Futbolcusu’na oy verme işlemi gerek kuponlarla gerekse de 6868'e gönderilecek SMS oyları ile 11 gün sürecek.

Okuyucu oyları ve örgüt oyları belirleyecek

Bugünden başlayarak 22 Haziran'a kadar gerçekleştirilecek ve KIBRIS Gazetesi okurlarının yüzde 50’lik oy dilimini belirleyeceği 6868'e gönderilecek SMS oyları ve kuponlarla yapılacak oylama işleminin ardından diğer yüzde 50’lik payı spor örgütleri belirleyecek.

Kıbrıs Türk Futbol Antrenörler Derneği, Kıbrıs Türk Hakem ve Gözlemciler Derneği, Futbol Kulüpler Birliği, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği ve KIBRIS Gazetesi Spor Servisi’nin oyları hesaplanıp, okuyucu oylarına eklenecek ve puanlama tamamlanacak. Seçimin tamamlanmasının ardından düzenlenecek gecede dereceye giren isimlere ödülleri verilecek.

21 aday belirlendi

KIBRIS Spor Servisi, başarı sıralamasına göre takımlardan alınacak aday oyuncu sayılarını belirledi. Buna göre K-PET Süper Lig Şampiyonu Yenicami ile Koopbank Kıbrıs Kupası Şampiyonu Türk Ocağı’ndan 3’er oyuncu yılın futbolcusu seçiminde aday gösterildi. Şampiyondan sonra sıralanan üç takımdan ve kupa finalisti Yalova’dan ikişer oyuncu listede yer aldı.

Aday listesinde K.Kaymaklı, GAÜ Çetinkaya, Lefke, Gençlik Gücü, Baf Ülkü Yurdu, Binatlı ve Mağusa Türk Gücü’nden ise birer futbolcu bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2017, 09:25
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104