banner6

Heyecan Girne’de start aldı

banner37

Basel Holding 2021 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nın 6’ncı yarışı, Gülgün Süt 44. Kuzey Kıbrıs Rallisi, dün akşam başladı. 3 gün sürecek büyük rallinin ilk gününde, Girne Antik Liman’da hazırlanan Capital Radio Girne Şehir İçi Özel Seyirci Etabı geçildi. Etabı, Mustafa Bulutoğluları-Mustafa Yücener ikilisi lider tamamladı

Heyecan Girne’de start aldı
banner8

Basel Holding 2021 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nın 6. yarışı olan“Gülgün Süt 44.Kuzey Kıbrıs Rallisi” dün akşam (22 Ekim 2021 Cuma), binlerce seyircinin canlı izlediği“Capital Radio Girne Şehir İçi Etabı ile başladı.

Girne Belediyesi’nin de katkılarıyla yapılan açılış etabı öncesi görkemli bir açılış seremonisi yapıldı. Seremoninin ardından 16 ekip rallide start aldı.

20’nin üzerinde drift, tırmanma, drag, oroad ve ralli aracının da gösteri amaçlı geçtiği Capital Radio Girne Şehir İçi Etabı’nda seyirciler adrenaline doydu.

Gülgün Süt’ün ana sponsorluğunda başlayan rallide ilk etabın en hızlısı, Skoda Fabia R5 araçlarıyla Flat Out Rally Team ekibi, Mustafa Bulutoğluları-Mustafa Yücener ikilisi oldu. 1 dakika 29,9 saniyelik dereceleriyle ilk günün lideri olan ekibi 1,4 saniye farkla MRB Racing Team’den Rauf Denktaş-Mehmet Mişon ikilisi takip etti. Günün üçüncüsü ise, yine Flat Out Rally Team’den Deniz Fahri-Serhan Tan ikilisi oldu.

Bugün Şirinevler ve Kozan etapları geçilecek Polaris, Near East Bank, GenPower, Limasol Online, GoPro, Nesdersan.com, Çağkan Yapı-İskele Sistemleri, Chagla Car Care, enlglobal, Tekan Mobile, Eurol, Rinata Parts ve Basel Energy’nin de katkılarıyla organize edilen Gülgün Süt 44.Kuzey Kıbrıs Rallisi’nin ikinci gününde ekipler Şirinevler ve Kozan etaplarını geçecekler.

banner134

Önce 3 kez Şirinevler bölgesinde hazırlanan etabı geçecekler. 7,5 kilometre uzunluğundaki Şirinevler etabının ilk araç için start saatleri 11.50, 12.43 ve 13.36 olarak belirlenirken, etabın Kozan- Şirinevler arasındaki yol üzerinden zıplama noktasının takip edilebileceği duyuruldu. 14.10’dan itibaren ise Şirinevler Köy

 Meydanı’nda ilk kez gerçekleşecek lastik değiştirme alanında ekipler‘Pit stop’ yapacaklar. Ardından ise iki kez 9,50 kilometre uzunluğundaki Kozan etabı geçilecek. İlk araç için start saatlerinin

15.14 ve 16.07 olarak belirlenen etabın Kozan köyü girişinden veya köyün üzerindeki restauranttan izlenebileceği duyuruldu. Ayrıca Karşıyaka köy çıkışından etabın asfalt bölümünün izlenebileceği de duyuruldu.

Girne Belediyesi’nin de katkılarıyla yapılacak organizasyonda 3 gün boyunca ekipler Girne’de Baldöken Otoparkı’nda servis alacaklar.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104