Hilmi adına yarıştılar

banner37

Hilmi adına yarıştılar
banner87

Çağın ÖZILGAZ

Geçtiğimiz günlerde elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden, Offroad camiasının sevilen isimlerinden, Hilmi Çelebioğlu, Alagadi-Alevkayası arasında hazırlanan 10 kilometrelik etapta yapılan offroad tırmanma yarışı ile anıldı.    

   Herhangi bir şampiyonaya puan vermeyen özel yarış olarak organize edilen, Offroad’çuların Tırmanma, Motosikletçilerin de Enduro formatında yaptıkları yarışta 29 ekip start aldı. Biri antrenman olmak üzere motosiklet ve ATV yarışçıları etabı ikişer kez, UTV ve Otomobil kategorisi yarışçıları ise üçer kez etabı geçti.

Dereceler

   ATV kategorisinde günün en iyi derecesini Sona Singh, Motosiklet kategorisinde Hasan Çeto, UTV kategorisinde Ahmet Kofalı-Buğur Kambillili ikilisi ve Otomobil kategorisinde Niyazi Bedel-Hasan Güney ikilisi elde etmeyi başardı.

   4 kategori kendi içinde 9 sınıfa ayrıldı. ATV1 sınıfında Temel Atila ve Ahmet Türkoğlu, ATV2 sınıfında Ahmet Miralay ve Aydın Kırık, ATV 4’de Sona Singh birincisi oldu. Motosiklet MX1A’da Hasan Çeto’yu Yücel Topcu ve Çağlar Çakır takip etti. MX1B’de podyumu sırasıyla Hasan Sezgin, Ahmet Ömerağa ve Sami İsak oluşturdu. Birbirlerine yakın dereceler elde eden UTV yarışçılarından ilk sırada Ahmet Kofalı-Buğur Kambillili ikilisi yer aldı. Onları sırasıyla Edim Macila-Eser Harper ikilisi ve Mustafa Çelikden-Taykun Erdal ikilisi takip etti. Otomobil Kategorisi Sınıf T1’de Orhun Mevlit-Ahmet Buzlukçuoğlu ikilisi birinci, Burak Emingil-Emin Emingil ikilisi ikinci oldu. Sınıf T2’de Göksel Macila-Buğra Tabak ikilisi birinci, DayelDirel-Ersal Berberoğlu ikilisi ikinci oldu. Sınıf T3’te ise Niyazi Bedel-Hasan Güney ikilisi birinci, Soyer Arseven-Hasan Reyhan (B.) ikilisi ikinci ve Hasan Reyhan (K.)-Halil Mulla ikilisi üçüncü oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER