Hişam Tarazi

banner37

Küçük Kaymaklı’nın futbolumuzun efsaneleri arasına eklediği isimlerden olan, futbolculuğu yanında antrenörlüğüyle de öne çıkan bir isim:

Hişam Tarazi
banner90
banner99

Küçük Kaymaklı tarihinin unutulmaz isimlerinden olan, futbolculuktaki başarısını antrenörlükte de sürdüren Hişam Tarazi, kulübün altyapısını oluşturan isimlerin başında gelir. Birçok yıldız oyuncunun yetişmesinde büyük emekleri olan Tarazi, Küçük Kaymaklı’yı ailesi ve bedeninin bir parçası olarak tanımlarken, kanının kırmızı değil, yeşil siyah aktığını belirtti.

14 yaşında A takımda forma giymeye başladı


1962 yılında doğdum. İlkokulu Lefkoşa Atatürk İlkokulu, ortaokulu Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu, liseyi ise Sedat Semavi Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladım. Üniversite eğitimimi Suudi Arabistan Riyad Üniversitesi’nde Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde okudum. 1984 yılında üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra 1986 yılında yedek subay olarak görev aldım. 1989 yılından itibaren Turizm Bakanlığı Çevre Koruma Dairesi’nde görev aldım.


Futbol hayatım 1977 yılında Küçük Kaymaklı Spor Kulübü’nde daha 14 yaşını yeni doldurmuşken başladı. Direkt olarak A takımda görev aldım. O yıllarda rahmetle andığımız Halil Sermaye, Oğuz Karayel gibi liderlerimizin dönemlerinde Kaymaklı Spor Kulübü’nde forma giydim. 1977 yılından 1992 yılına kadar Küçük Kaymaklı’da oynadım. 5 yıl takım kaptanlığı yaptım. 1984-1985-1986 yıllarında K.Kaymaklı’nın damga vurduğu o yıllarda forma giydim. O yıllarda Kaymaklı Spor Kulübü 2 yıl üst üste şampiyon olmuştu.

25 yıllık kupa hasreti onun golüyle sonlandı


1980 yılında Küçük Kaymaklı, 25 yıl aranın ardından kupa şampiyonu olmuştu. Küçük Kaymaklı final maçını Mağusa Türk Gücü ile Girne 20 Temmuz Stadyumu’nda oynuyordu. O zamanlar ben lise 3’e gidiyordum. Mağusa Türk Gücü ile yaptığımız maç çok büyük bir ses getirmişti, o maçı 1-0 kazanmış, golü de ben kaydetmiştim. O günden itibaren de Küçük Kaymaklı Spor Kulübü yükselişe geçti ve işçinin, emekçinin takımı oldu. Gerçekten de o yıllarda Küçük Kaymaklı’nın oynadığı futbol halen daha konuşulan ve dile getirilen bir kalitedeydi. O yıllarda Nottingham Forest ismindeki İngiltere kulübü Avrupa’yı kasıp kavuruyordu. Dolayısıyla biz de Kıbrıs’ta Nottingham Forest ile eşleştirildik ve ‘Küçük Kaymaklı - Forest’ olarak anılmaya başlandık.

Ağır sakatlık ve ardından başlayan antrenörlük kariyeri


banner134
1993 yılında büyük bir sakatlık yaşadım, aşil tendonum koptu. O sakatlıktan sonra Ali Çetin Amcaoğlu’nun vesilesiyle C lisansıyla antrenörlük maceram başlamış oldu. 1992 yılından 1997 yılına kadar Akın Aktunç başkanlığında kulübün alt yapısında görev aldım. 1997 yılında ise bir dönem Haspolat Spor Kulübü’nde görev aldım. O yıllarda Haspolat BTM 1. Ligi’nde yer alıyordu. Takımın başına geçtim ve kulübü şampiyon olarak bir üst lige çıkarttım. Öte yandan Türk Ocağı, Haspolat, Vadili, Yalova gibi birçok kulüpte antrenörlük yaptım.

Kulübün altyapısını kuranların başında geliyor


Antrenör olarak Küçük Kaymaklı Spor Kulübü’nde 1992-1998 yılına kadar görev aldım ve kulübün altyapısını kuranlardan birisiyim. Küçük Kaymaklı Spor Kulübü’nün A takımında antrenörlüğüm kısa sürdü fakat tüm motivasyonumu altyapıya endeksledim. Birçok oyuncu yetiştirdim. Hatta şu anda futbol hayatına devam eden birçok futbolcuda emeğim yer almaktadır. Yine Kaymaklı Spor Kulübü’nde bir dönem koordinatör olarak da yer aldım. Bunun yanında Antrenörlük Derneği’nin de genel sekreter olarak görev yaptım. Bunun yanı sıra 1997 yılında kurulan Futboltenisi Federasyonu kurucu üyesi olurken aynı zamanda teknik koçu olarak görev aldım.

“Burası benim ailem, bedenimden bir parça”


Küçük Kaymaklı Spor Kulübü benim ailemdir, bedenimden bir parçadır. Kanımı akıtsalar kırmızı değil; yeşil-siyah akar. Biz Kaymaklı sevdalısıyız. Çünkü Kaymaklı Spor Kulübü ile doğdum ve yeşil siyah formadan başka bir forma giymedim. Sadece milli takım formasını giydim. Kaymaklı ile doğdum ve Kaymaklı ile futbol yaşantıma son verdim.


Kaymaklılı olmak ayrı bir özellik, ayrıcalıktır. Gerek Kaymaklı sevdalıları, gerekse de taraftarları Kaymaklı için bir bütündür. Son dönemlerde Küçük Kaymaklı’yı takip ediyorum ve altyapıdan tutun da A takıma kadar tüm maçlarını seyrediyorum, büyük bir haz alıyorum. Kaymaklılı olduğumdan dolayı da gurur duyuyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75