“Hız, haz ve hevesimi kaybettim”

banner37

Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ruhsar Vudalı, pandemi sürecinin yarattığı ekonomik çıkmazlarından dolayı ödemekle mükellef oldukları borçlar için çok zorlandıklarını kaydetti

“Hız, haz ve hevesimi kaybettim”
banner90
banner8

Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ruhsar Vudalı, tüm dünyanın içinde bulunduğu Koronavirüs pandemisi nedeniyle federasyon ve yönetim kurulu olarak sıkıntı yaşadıklarını söyledi.


Vudalı, pandemi sürecinin yarattığı ekonomik çıkmazlarından dolayı ödemekle mükellef oldukları borçlar için yönetim kurulu olarak çok zorlandıklarını kaydetti.

“19 maçı yenilgisiz tamamladık”


Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ruhsar Vudalı, Koronavirüs döneminde yaşadıkları süreci KIBRIS’a aktardı.


Mart 2020’de başlayan Covid-19 pandemisiyle birlikte tüm dünyada her yönden yıkılmalar yaşandığını aktaran Vudalı, KKTC Engelliler Spor Federasyonu’nun lig mücadelesinde olan bir takımı bulunduğunu ve KKTC Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) tekerlekli sandalye basketbol liginde mücadele verdiğini ifade etti.


Vudalı, pandemi başladığı zaman takımın 19 maçını yenilgisiz tamamladığını ve ligi bitirmek için 3 maçı kaldığını vurguladı.


Vudalı, 10 haftalık bekleyişten sonra TBESF Süper Lig’e yükselme kararı alındığını fakat şampiyonluğun kesin olmasına rağmen ilan edilmemesinin, sağduyulu verilen en güzel karar olduğunu belirtti.

“Üzülerek müsabakalara katılamadık”


banner134
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun (TBESF) pandemiden dolayı deplasmanlı lig yerine Türkiye’de belirlenen illerde 8 Nisan 2021’de 5 günlük periyotlarla 3 etaplı lig mücadelelerini başlattığını belirten Ruhsar Vudalı, Haziran 2021’de play off maçlarıyla mücadelelerin tamamlanacağını aktardı.


KKTC’deki karantina şartlarından ve salonların uzun bir dönem antrenmana kapalı olmasından dolayı TBESF’na resmi belgelerle yaptıkları süper lig hakları saklı tutulma müracaatının kabul edildiğini belirten Vudalı, “Maalesef üzülerek müsabakalara katılamadık” dedi.


İçinde bulunduğumuz Koronavirüs pandemi sürecinde antrenör ve sporcuların motivasyon açısından antrenman, maç ve müsabakalara katılabilmenin önemli olduğunun altını çizen Vudalı, bu süreçte yapılamayan müsabakalar nedeniyle sporcu ve antrenörlerin olumsuz etkilendiğini ifade etti.

“Pandemi hedeflerimizi de olumsuz etkiliyor”

  “Hedefler olmadan yaşam olmaz diyen biri olarak bu süreçte hız, haz, hevesimi kaybettim” diyen Vudalı, 14 aydır süren ve daha uzun sürmesini beklediği Covid-19 pandemisi nedeniyle hedef odaklı çalışma yapmakta büyük sıkıntı yaşadığını iletti.


Göreve başladığı 2020’nin Temmuz ayından beri 1.ligde mücadele eden KKTC Tekerlekli Sandalye Basketbol takımının Süper Lige yükselmesini yönetim, antrenör ve sporcular olarak hedeflediklerini anlatan Vudalı, çok üstünü başararak namağlup şekilde hiç yenilgi almadan bunu başardıkları için çok mutlu olduklarını ifade etti.


Vudalı, bu başarı nedeniyle tüm ekip arkadaşlarına çok az yöneticinin yaşama şansı olan bu mutluluk ve gurur için sonsuz teşekkürlerini sundu. Vudalı, bundan sonra amaçladıkları başarının, 2021-2022 sezonunda Süper Lig’de ilk 8 takım içinde yer alıp play off oynamak olduğunu söyledi.


Sporcu, antrenör ve spor yöneticileri için spor faaliyeti olmadan yaşamanın çok zor olduğundan bahseden Ruhsar Vudalı, sözlerini şöyle sürdürdü, “Pandeminin devam ettiği şartlarda henüz risk grubu hastaların bile aşılanamadığı ülkemizde sağlık daha öncelikli. Kendi önlemlerimizi kendimiz almak zorunda olduğumuzu unutmadan spor yapabilme taleplerinde bulunmalıyız. Dünya Sağlık Örgütünün dediği gibi ‘herkes güvende olana kadar, kimse güvende değildir’, o yüzden kendimize sürekli dikkat etmeliyiz”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75