Hüdan için yarıştılar, kupalarla döndüler

banner37

Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul Offroad Kulübü tarafından Çanakkale’de organize edilen BajaTroia Turkey yarışı yapıldı. 4 gün ve 820 kilometrelik etapların ardından muhteşem bir ödül töreni ile sona eren yarışta ülkemizden 4 ekip yarıştı

Hüdan için yarıştılar, kupalarla döndüler
banner90
banner8

Çağın ÖZILGAZ

Motosiklet ve Ralli kategorilerinde koşulan yarışta, 8 ülkeden 57 ekip yarıştı. 4 gün süren yarış, toprak zeminli orman ve yangın yolları gibi araçların hız yapabilecekleri parkurlarda yapıldı. Ayrıca kuru nehir yatakları, su geçişleri, kayalık etaplar gibi offroad pilotaj gerektiren parkurlara da yer verildi. Kıbrıs’tan yarışa 5 ekip katılacaktı, ancak pilotlardan Yusuf Hüdan’ın ani vefatı ile ekiplerimiz sarsılırken yarışa katılmayı çok arzu etmiş olan Yusuf Hüdan’ı anmak için ekiplerimiz Türkiye’ye gitmeye karar verdiler. 4 gün ve 820 kilometrelik etapların ardından muhteşem bir ödül töreni ile sona eren yarışta Motosiklet kategorisi birincisi KTM 450 ile Murat Yazıcı oldu. SSV Kategorisinde Genel Klasman birincilik kupasını Can Am Maverick X3 ile yarışı başından beri önde götüren Bulgar ekip TsankoTsankov-ZornistaTodorova ekibi aldı.Ralli kategorisinde Genel Klasman birincisi Jeep Cherokee ile yarışan Sırp yarışçılar Vladimir Vujosevic-AlexandarDjurovic oldu. Ekiplerimizden Tomcat ile yarışan Musa Ersoy-Ramadan Kıral ikilisi TH3 kategorisinde ikinci olarak büyük bir başarıya imza attılar. Ersoy yaptığı açıklamada bu başarıyı yakın zamanda kaybettiğimiz Yusuf Hüdan’a armağan ettiğini söyledi. Nissan Patrol ile yarışan Zühtü Cumalıgil-Mehmet Karzaoğlu ikilisi ise büyük bir çekişmenin ardından TH4 kategorisi üçüncüsü olarak kupa almaya hak kazandılar. Mitsubishi Evo ile yarışan Soyer Arseven-Hasan Güney ikilisi TH4 sınıfında dördüncü oldular. Tomcat ile yarışan ve yarışın ilk gününde otomobil kategorisi birinciliğine yükselen Ahmet Baştaş-Doğa Koyuncu ikilisi ise mekanik bir arızadan ötürü finiş göremediler.

 

Neler oldu?

Geçtiğimiz hafta sonu motorsporlarında yoğun bir hafta sonu oldu. Dünya Ralli Şampiyonası’nda Britanya Rallisi yapıldı. Yarışı Sebastian Ogier kazandı. MotoGP’de Tayland Grand Prix’i ve Formula 1’de Japonya Grand Prix’i yapıldı. İki yarışta da şampiyona liderleri zafere ulaştı. Marc Marquez MotoGP’de, Lewis Hamilton Formula 1’de puan farkını açmayı başardılar.

 

banner134
Ajanda

12-14 Ekim ERC Letonya

14 Ekim Rallikros Almanya

14 Ekim KKKSOK Özyalçın Rallisi

18-21 Ekim Afrodisia 2018

21 Ekim F1 Amerika

21 Ekim MotoGP Japonya

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75