Hükümete İSYAN!

banner37

32 üye kulüpten 26’sının katıldığı KTFF Olağan Genel Kurulu’nda faaliyet ve mali raporlar onaylanırken, güne yapılan konuşmalar damga vurdu

Hükümete İSYAN!
banner90
banner99

Şükrü BURAĞAN


Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Olağan Mali Genel Kurulu dün sabah Ahmet Sami Topcan Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. 32 üye kulüpten 26’sının katılım gösterdiği genel kurulda önce Arslan Bıçaklı başkanlığında divan kurulu oluşturuldu. Hem faaliyet hem de mali raporlar okunup aklandı.


Faaliyet raporunu okuyan KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, konuşmasının başında UBP-HP koalisyon hükümeti hakkında oldukça sert eleştirilere yer verdi.

“5 hükümet, 5 başbakan gördüm, böyle rezillik kepazelik görmedim”


Futbolda yeni sezona yaklaşılırken, hükümetin birçok sorumluluğu bulunurken 1.5 ayı aşkın bir sürede hâlâ atama yapılamamasının şaşkınlığı içinde olduğunu aktaran Hasan Sertoğlu, şu ifadelere yer verdi:

“Benim siyasi görüşümü herkes bilir, UBP’liyim, bunu hiç saklamadım, ama asla da bu kurum çatısı altında siyaset yapmadım. 50 yaşımı dolduruyorum, başkanlığım süresince de 5 hükümet 5 başbakanla çalışmış biri olarak böyle bir rezillik ve kepazelik hiç görmedim. Bir ülkede sporu yönetmek bu kadar zor mu? Yaptıkları nedir iki ortağın? Biri müdür atayacak diğeri yönetim kurulu atayacak, ‘ölümüzün körü’ diyorum”.

“Ciddiyet ve devlet adamlığı arıyorum”


“Paylaşamadıkları spordaki milyonlar mı, kim nereye harcayacak kavgası mı?” sorusunu soran Hasan Sertoğlu, ciddiyet ve devlet adamlığı aradıklarını belirtti. Spor Toto konusunda 3 aylık çalışmalarının yeni sezona yetişmeme durumu oluştuğunu, büyük emeklerin boşa gitmesini istemediklerini söyleyen Sertoğlu, sahaların yeni sezona yetişip yetişmeyeceği konusunda hükümet ortaklarının ‘umurunun olmadığını’ iddia etti.


Hasan Sertoğlu, sahaların yeni sezon için hazırlanması konusunda Spor Dairesi Müdürü Alkan Değirmencioğlu’nun ve yardımcısı Haldun Oktay’ın partileri hükümetten gitmesine rağmen canla başla çalıştığını, önemli bir teşekkürü hak ettiklerini ifade etti. Başbakan Ersin Tatar’ın eski daire müdürü Hüseyin Cahitoğlu’nu ita amiri olarak atayamayacağını kendisinin öğrendiğini, ancak Tatar’ın atama olacak demesi ile beklemeye geçtiklerini söyleyen Sertoğlu, günün sonunda hem bu olmadı, hem de Başbakanlık’a bağlı bir daireye koalisyonun diğer ortağının adamı atanacak denildi, bu nasıl bir iştir anlamadım” dedi.

Koalisyonun geleceği için ‘Kovboy filmi’ benzetmesi


“İki ortak harp eder, film çevirir, kovboy filmlerinde esas oğlan silahını önce çeker diğerini vurur. Hangisi esas oğlan çok merak ederim. Ama bir de aynı anda çekerler ve birbirlerini vururlar, o mu olacak merakla bekliyorum” diyen Hasan Sertoğlu, konuşmasını 10 yıllık icraat dönemlerinde KTFF’yi nerden nereye getirdiklerini aktararak devam ettirdi.


“Sağlığımız el verdiği sürece yolu yürümeye devam edeceğiz” diyen Sertoğlu, U21, U17, U15 liglerinin çok güzel geçtiğini, kısa süre içinde U12, gelecek sezon da U14 liglerini hayata geçireceklerini açıkladı.


banner134
BTM’nin 54 takımla oynandığını, bu ligin köydeki gençleri spora kanalize etme misyonunda olması için 4 yıldır tüm itirazlara rağmen statüyü iyileştirdiklerini aktaran KTFF Başkanı, bu konuda ne kadar doğru adımlar atıldığını bu yıl tribünde artan seyirci sayısı ve maçlarda parlayan genç yeteneklerle gösterdiklerini belirtti.

“Dışa açılım konusunda yakında sürpriz bir deniz aşırı gelişme olabilir”


2018-2019 sezonunda 2 binin üzerinde maç oynandığını da ifade eden Sertoğlu, dışa açılım konusunda TFF’nin ilk kez kendileri kadar istekli ve arzulu olduğunu aktardı. “TC Lefkoşa Büyükelçiliği ve Cumhuriyet Meclisi Başkanlığı maddi olarak bazı konularda bizlere yardımcı oluyor. Bir yerlere gidiyoruz, yazışmalar başladı, yakın zamanda deniz aşırı bir sürpriz olabilir” diyen Hasan Sertoğlu, bir diğer çalışmalarının Süper Kupa’yı Londra’da oynatmak olduğunu, bu konuda da bazı sponsorlarla görüşme halinde olduklarını belirtti.


Sertoğlu, yeni dönemde devlet katkısının arttırılması için Kulüpler Birliği ile birlikte mücadele edeceklerini, geçtiğimiz yıl kriz nedeni ile artış istememelerine rağmen hükümetin artık kulüpleri düşünmesinin zamanının geldiğini sözlerine ekledi.

Tahsin, Piskobulu, Karataş ve Bıçaklı düşüncelerini aktardı


Sertoğlu’nun konuşmasının ardından ilk söz alan Kulüpler Birliği eski Başkanı ve Binatlı temsilcisi Özel Tahsin, geride kalan dönemlerde birlik olarak verdikleri mücadeleleri ortaya koydu.


Doğan T.Birliği Başkanı Bayar Piskobulu, Spor Toto’nun hayata geçirilmesi adına kendisinin şirketi vasıtası ile gönüllü hizmet verdiğini, tek kuruş almayacağını ve ileride ihaleye girmeyeceğini söyledi.


Göçmenköy Kulübü Başkanı Ersan Karataş ise futbolun gelişimi için altyapıların önemine işaret ederek, bu konuda kulüplerin daha yoğun çalışmasının yararına değindi.


Kulüpler Birliği Başkanı Arslan Bıçaklı ise hükümetin kulüplere devlet katkısını yükseltmesi gerektiğini ifade ederek, bu konuda geri adım atılmayacağını vurguladı.

KTFF’de başkanlık için yeni şart


Kurulun sonunda tüzük değişikliği önerisi de okunarak onaylandı. Buna göre KTFF’de aranılan başkan adaylığı sıfatları içerisine “Futbol Federasyonu’na üye bir kulüpte veya federasyonda en az 3 yıl yöneticilik yapmak” şartı eklendi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75