Hulusioğlu: Tedbirler alınıp sağlıklı koşullar oluşturulmalı

banner37

Ülkede yerel bulaşla birlikte her geçen gün ciddi şekilde Covid-19 vakalarında görülen artış nedeniyle sıkıntılı bir süreç yaşanmaya devam ediyor

Hulusioğlu: Tedbirler alınıp sağlıklı koşullar oluşturulmalı
banner99

Ahmet OGAN

Bakanlar Kurulu tarafından 1 Ekim’e kadar faaliyetleri durdurulan futbolun geleceğinin nasıl şekilleneceği konusunda kulüp başkanları açıklamalarda bulunurken, genel olarak karara destek verdikleri görülüyor. 1. Lig ekiplerinden İncirli Spor Kulübü Başkanı Derviş Hulusioğlu, futbol aktivitelerinin durdurma kararını değerlendirirken, gelecekle ilgili de önemli açıklamalarda bulundu.

banner134
Tedbirler alınırsa oynansın


Derviş Hulusioğlu yaptığı açıklamada, “sağlık her şeyden önde gelir ama tedbirler alınırsa oynansın” diyerek yönetim kurulunun kararının bu yönde olduğunu belirterek her türlü alınacak olan karara da saygı duyacaklarını açıkladı. Hulusioğlu, genç oyunculara veya takım içerisindeki futbolculara hastalığın yayılabileceği endişesini taşıdıklarını, bulaşın yayılması ile birlikte kara kara düşünmek zorunda kalacaklarını ve daha büyük sınkıntılar ile karşı karşıya kalabileceklerini söyledi.

Devletten yardım bekliyoruz


Yeni sezon için hazırlık yaptıklarını belirten Derviş Hulusioğlu, devletin önlemler alabileceği görüşünde olduğunu, yeni sezon öncesinde ve maçların başlayacağı dönemde testler yapılacaksa futbolun oynanmasından yana olduklarını, testler yapılamayacaksa oynanmamasından yana olduklarını belirtti. Derviş Hulusioğlu, kulüplerin PCR testi yapacak ekonomik gücü olmadığının altını çizdi. Kulüplerin ortak düşüncesinin futbolun oynanmamasının çözüm olmadığının çok açık ve net olduğunu ancak oynanması noktasında da devlete görev düştüğü görüşünde olduklarını ifade etti. Hulusioğlu, gerekli imkanlar sağlanması, tedbirler alınarak, sağlıklı koşullar oluşması durumunda futbol oynanmasında sakınca görmediklerini ve futbola dönülebileceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2020, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75