Hüseyin Deynekli

banner37

Esentepe alt yapısında yetişen ve erken yaşta A takım seviyesinde futbol oynayan başarılı bir futbolcu:

Hüseyin Deynekli
banner90
banner8

Ahmet OGAN

Futbolda geleceğin yıldız adayı sporcularımız gelecekle ilgili düşüncelerini “KIBRIS Gazetesi” ile paylaşıyor. Yıldız kramponlarda bu haftaki konuğumuz Esentepe’nin gelecek vadeden genç yeteneği Hüseyin Deynekli. Deynekli futbola başladığı yılları ve gelecekteki hedeflerini anlattı.

İlk adımlar


Esentepe’nin geleceğin yıldız adaylarından 4 Mayıs 2004 yılında Girne’de doğan Hüseyin Deynekli, dört nüfuslu aile içerisinde en küçük olan bireylerdendir. Hüseyin Deynekli futbol altyapı çalışmalarına çok erken başlayarak, baba Osman Deynekli ve aile bireylerinden futbol oynayan olmamasına rağmen kendisi küçük yaşlarda sürekli sahalarda yer alarak her geçen gün ilgisi artarak futbola başladı.

Çok erken başlangıç


Futbol hayatına 4 yaşında (2008 yılında) altyapılara her dönem çok büyük önem veren Esentepe altyapısında başlayan Hüseyin Deynekli, futbolda ilk adımları atarken gelecekte iyi bir futbolcu olmak, yeteneklerini geliştirmek için daha çok erken bir zamanda futbola adım attı. Altyapı çalışmaları içerisinde kendini geliştirmeye yönelik istekli, arzulu ve kararlı bir şekilde çalışmalara devam eden Hüseyin Deynekli, futbola olan tutkusu artarak yeni bir döneme başlamış oldu. 

Temel sağlam atıldı


Esentepe futbol altyapısında ilk adımları atan geleceğin yıldız adayı Hüseyin Deynekli, temel eğitimini almaya başladığı ilk yıldan itibaren sürekli gelişen, gelişimini hızlı bir şekilde sürdürürken, çok erken bir zamanda yükselişe geçti. Hüseyin Deynekli, küçükler kategorisinde 2 yıl (2008-2009 yıllarında) oynadıktan sonra minikler kategorisine yükseldi. Her geçen gün futbol temel eğitimini en iyi şekilde almaya özen gösteren Hüseyin Deynekli, 3 yıllık (2010-2011-2012 yıllarında) miniklerdeki serüveni de tamamlayarak yıldızlar kategorisine geçti.


Performansını her geçen gün üst seviyeye çekmeye özen gösteren Hüseyin Deynekli, yıldızlar kategorisinde 4 yıl (2013-2014-2015-2016 yıllarında) futbol oynadıktan sonra 9 yıllık altyapı çalışmalarında temel eğitimini en iyi şekilde alarak temeli de sağlam atılmış oldu.  

Genç yaşta A takım
 


Hüseyin Deynekli, 12 yaşında (2016 yılında) Esentepe U15 takıma alınarak yeni döneme başlamış oldu. Esentepe’de yarışmacı liglere erken adım atan Hüseyin Deynekli, sergilediği başarılı performansla fark yaratmaya, yıldızı parlamaya ve adından söz ettirmeye başladı. Hüseyin Deynekli, 1 yıl (2016 yılında) U15 takımında, 1 yılda U17 (2017 yılında) takımında yer aldıktan sonra Doğan Türk Birliği’ne transfer olarak forma giymeye başladı. Doğan Türk Birliği U15 takımında 3 yıl (2017-2018-2019) boyunca başarılı bir şekilde forma giyen genç yetenek Hüseyin Deynekli, çalışmalarda göstermiş olduğu etkili performanstan dolayı 15 yaşında (2019 yılında) genç takıma yükselmeyi başardı.


Gelecekte iyi futbolcu olma yolunda hırslı bir şekilde ilerlemeye devam eden Hüseyin Deynekli, yarım sezon genç takımda oynayarak başarılı performansını sürdürmeyi başararak, A takıma alınarak yeni bir döneme başlamış oldu. Futboldaki geleceği konusunda kararlı ve bilinçli bir şekilde çalışmalara devam eden genç yetenek Hüseyin Deynekli, A takıma yükselme başarısı göstermesinin ardından genç ve başarılı futbolcu Esentepe’de 1 yıldır forma giymeye devam ediyor.

banner134

Tecrübe kazanmak istiyor


Kararlı bir şekilde çalışarak hızlı bir şekilde yükselişe geçen yetenek Hüseyin Deynekli, tecrübe kazanmak istiyor. Genç yaşta A takımda forma giyme şansı yakalayan Hüseyin Deynekli, yakalamış olduğu şansını çok iyi değerlendirmek hedefinde. Hüseyin Deynekli, 15 yaşında genç takımda yarım sezon forma giydikten sonra, yükseldiği A takımda ise son 1 yıldır başarılı bir şekilde forma giymeye devam ediyor.


Büyük hedefler peşinde koşan, oyun içersindeki çabukluğunu ve hızını çok iyi kullanma özelliğine sahip, topla dripling ve adam eksilterek pozisyon üreten, mücadeleci gücünü, oyun görüşüyle bütünleştiren, asit yapma özelliği yanında attığı gollerle skora katkı koyma özelliğe sahip Hüseyin Deynekli, öncelikli hedefi oyun içersinde kendini en iyi şekilde geliştirdikten sonra takım içerisindeki deneyimli abilerinden tecrübe kazanarak, Türkiye’de de futbol oynamayı ailesini ve kulübünü en iyi şekilde oralarda temsil etmek istiyor.


Futbol ile birlikte eğitimi de bir arada başarılı bir şekilde yürüten genç futbolcu Hüseyin Deyenekli, Anafartalar Lisesi Sosyal Bilgiler Bölümü 11.sınıf öğrencisi olarak eğitim görüyor.

Başarıları 


Esentepe altyapısında 2008 yılında ilk kez forma giyen Hüseyin Deynekli, altyapı organizasyonlarında katıldığı turnuvalarda, Kaptan Erbay Futbol Okulu ve Esentepe İsmet Güneş turnuvalarında elde edilen şampiyonluklar, 2018 yılında ortaokullar arası futbol şampiyonasında Esentepe Ortaokuluyla çeyrek finalde elenerek yarı final şansını kaybetti. U15 takımında 2016 sezonunda ilk kez forma giyen Hüseyin Deynekli, U15 Yıldızlar (15 yaş altı) liginde Doğan Türk Birliği formasıyla 2018-2019 sezonlarında iki kez üst üste çeyrek finalde kaybederek yarı finale yükselme şansı elde edemedi.


2018 yılında KKTC U21 Milli takımıyla Cumhuriyet kupası şampiyonluğu, 2019-2020 futbol sezonunda 1.lig play off finalinde Girne Halk Evi’ne mağlup olarak çok yaklaşılan Süper Lige yükselmeyi başaramadı.

Alt yapının Önemi: Hüseyin Deynekli, futbolda temel altyapı çalışmaları içerisinde öncelikli olarak sevgi, saygı ve karakterli futbolcu olabilmek için eğitim verildiğine vurgu yaparak, küçük yaşlarda verilen eğitim futbolcuların bilinçli bir şekilde yetişmeleri sağladığını belirtti. Altyapılarda eğitim alan futbolcuların daha avantajlı olduğunu belirten Hüseyin Deynekli, diğer altyapılarda eğitim alan futbolcular da sevgi, saygı ve karakterli olmalarına özen göstermelerini beklediğini ifade etti.

Futboldan beklentileri: Futbolda belli bir yerlere gelebilmek için altyapının öneminde dikkat çeken Hüseyin Deynekli, altyapıda almış olduğu eğitimle, üst yapılarda daha kolay tutunma şansı yakaladığını, A takımda sürdürmüş olduğu mücadelesinde kendisine daha çok kazandıracağı tecrübe olduğunu söyledi.

Kıbrıs futbolu ile ilgili düşünceleri: Kıbrıs Futbolunda tüm maçların kıran kırana geçtiğini ve çok büyük zevk aldığına vurgu yapan Hüseyin Deynekli, Kıbrıs’ta oynanan futbolun hakkının verildiğini belirtti. Öncelikle Esentepe’ye en iyi şekilde hizmet ederek pekiştirmek, adını duyurmak istediğini belirten Hüseyin Deynekli, daha sonra Türkiye arenasında yer bularak ailemi, köyünü ve Esentepe’nin adını en iyi şekilde temsil etmek istediğini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75