Hüseyin: Sağlık Kurulu ne derse o

banner37

Dünya ve ülkemizi tehdit eden Koronavirüs tehlikesi nedeniyle tüm spor faaliyetleri dururken spor kamuoyundan yaşanan süreçle ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor

Hüseyin: Sağlık Kurulu ne derse o
banner90
banner8

Levent TEZEL

Süper Lig takımlarından Küçük Kaymaklı’nın orta sahadaki tecrübeli ismi Hüseyin Adal yaptığı değerlendirmede tüm dünyayı olumsuz etkileyen bir süreçten geçtiğimizi belirterek futbol için Sağlık Kurulu’nun kararını beklediklerini belirtti. Futbolcu arakadaşlarında geçen süre içerisinde ciddi bir motivasyon kaybı yaşandığını gördüğünü ekleyen tecrübeli kaptan, maçların devamı konusunda da takımın ikiye bölündüğünü vurguladı. Futbolcular olarak ellerini taşın altına koyacaklarını ifade eden Hüseyin Adal, maçların oynanacak olması halinde ise kesinlikle aşırı yaz sıcaklarına kalmaması gerektiğinin de altını çizdi.

Zor bir süreçten geçiyoruz


Küçük Kaymaklı takım kaptanı Hüseyin Adal şöyle konuştu; “Ligde rahat konumda bir takımız. Lige verilen ara da oldukça uzadı ve ciddi bir belirsizlik de var. Bu da futbolcu arkadaşlarımızda bir motivasyon kaybı yarattı. Ayrıca performans düşüklüğü de mutlaka olacaktır. Bu noktada maçların devamı ile ilgili olarak Sağlık Kurulu’nun vereceği kararı beklediğimizi ifade etmeliyim. Onlar ne derse o olacak. Bu arada maçların oynanacak olması halinde de ülkemizin aşırı yaz sıcaklarına kalmaması gerektiğini düşünüyorum. Ülke olarak zor bir ssüreçten geçiyoruz. Bunun ekonomik yansımaları da mutlaka olacaktır. Futbolcular olarak mutlaka bizler de elimizi taşın altına koyacağız.”

Maçların devamı konusunda takım ikiye bölünmüş durumda


banner134
“Takımdaki arkadaşlarla irtibat halindeyiz. Şunu açıkca ifade etmem gerekir ki arkadaşlarımızın içinde çıkıp oynayalım diyen de var. Bu konuda endişeli olanlar da var. Hatta bazı arkadaşlarımız tehlike tam olarak geçmeden ailelerinin kendilerine maçlar için izin vermeyeceklerini de belirtiyorlar. Bu noktada ben de şunu sormak istiyorum. Eğer az veya çok virüs tehlikesi devam ederse maçlar nasıl olacak? Ben onun için takım kaptanı olarak Sağlık Kurulu’nun kararını bekleyeceğiz diyorum. Olağan üstü günlerden geçiyoruz. Risk yoktur derlerse kalan maçlarımızı çıkıp oynarız.  Bu noktada da sürecin daha da uzaması halinde maçların yaz sıcaklarına kalma tehlikesi bulunuyor. En geç Mayıs ortasına doğru antrenmanlar başlar ve Haziran ortasında lig başlarsa belki kavurucu sıcaklara kalmayız. Süreç uzarsa motivasyonumuz hiç kalmayacak ve o zaman da maçların oynanmasının anlamı olmayacak.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75