İddialılar iyi başladı

banner37

KKTC Basketbol Federasyonu tarafından normal sezon öncesi için planlanan Açılış Kupası’nda ilk maçlar tamamlandı. 3 maçın oynandığı kupanın ilk haftasında YDÜ, Koopspor ve Soyer Hacıganimler kazanan takımlar oldu

İddialılar iyi başladı
banner99

Mart ayında duran ve sonrasında iptal edilen 2019-20 sezonunun ardından uzun aranın sona ermesi ile parkeye dönülürken, ilk maç YDÜ ile DAÜ arasında oynandı. Bu maçı farklı kazanan YDÜ, iyi bir başlangıç yapmış oldu. İkinci maçta ligin iki güçlü ekibi karşılaştı, bu sezon çıtayı yükselten GAÜ’ye karşı Koopspor kazanmasını bilerek şampiyonluk hedefinde ilk adımı attı.


Haftanın son maçında Soyer Hacıganimler, yıllar sonra basketbola dönüş yapan Çetinkaya’yı farklı yenerek bu sezon söz sahibi olmak istediğini ortaya koydu.

Haftanın sonuçları:

YDÜ-DAÜ: 93-49

Koopspor-GAÜ: 71-66

S.Hacıganimler-Çetinkaya: 75-41

Puan Durumu:

Takım                                   O            G             M            AS          YS          Av           P

1-YDÜ                                   1              1              -              93            49            +44         2

2-S.Hacıganimler  1              1              -              75            41            +34         2

3-Koopspor                          1              1              -              71            66            +5           2

4-GAÜ                                   1              -              1              66            71            -5            1

5-Çetinkaya                          1              -              1              41            75            -34          1

6-DAÜ                                  1              -              1              49            93            -44          1

Sayı:

1-İhsan Üğütücü  26  (YDÜ)

2-Temur Rustamov  23  (Koopspor)

3-Kemal Taşçı  19  (Soyer H)

4-Alp Kıvanç Rıza  17  (YDÜ)

5-Halil Kutruza  16  (YDÜ)

Ribaund:

1-Alperen Güner  20  (Soyer H)

2-Yusuf Mouhammed  16  (GAÜ)

3-Emir Can Mercan  15  (GAÜ)

4-Andım Eryılmazlar  10  (Koopspor)

5-Ahmet Dağer  9  (YDÜ)

Asist:

1-Halil Kutruza  7  (YDÜ)

2-Temur Rustamov  6  (Koopspor)

3-Hamit Çeliktaşlılar  5  (GAÜ)

4-Mustafa Öksüzoğluları  4  (Soyer H)

5-Yusuf Mouhammed  3  (GAÜ)

Haftanın programı:

Çetinkaya-Koopspor (5 Kasım Perşembe)

GAÜ-YDÜ (6 Kasım Cuma)

Soyer H-DAÜ (7 Kasım Cumartesi)

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75