İki başlı spor!

banner37

banner87
İki başlı spor!
banner90
banner8

Halkın Partisi’nin (HP) Spor Dairesi konusundaki ısrarı Ulusal Birlik Partisi’nde (UBP) büyük tepkiye neden oldu ancak yeni bir formül gündeme geldi. UBP’ye bağlı Spor Dairesi Müdürlüğü’ne Başbakan Ersin Tatar’ın Kudret Özersay’a söz vermesi nedeniyle HP’den Mehmet Özbilgehan atanacak. Koordinatör-spor genel yönetim kurulu başkanlığını ise UBP’den Hüseyin Cahitoğlu yürütecek.

   Ulusal Birlik Partisi (UBP) ile Halkın Partisi'nin (HP) kurduğu yeni hükümette UBP'nin kontrolünde olması öngörülen spor, yeni bir formül ile iki partinin yetkisinde yer alacak. Son olarak Başbakanlığa bağlı olarak UBP'de olan Spor Dairesi için eski müdür Hüseyin Cahitoğlu'nun atanacağı ifade ediliyordu. Ancak hükümet kurma çalışmalarında Başbakan Ersin Tatar’ın, Kudret Özersay’a verdiği söz ile bu durum değişti. Yeni formüle göre Başbakanlığa bağlı koordinatörlük yeniden hayata geçirilecek ve UBP'de olacak, Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu'nun başında da bu koordinatör atanacak.

Koordinatörlük Cahitoğlu'na, Müdürlük Özbilgehan'a

   Konunun UBP’de büyük tartışmalara ve tepkilere neden olmasına rağmen, Spor Dairesi Müdürü HP tarafından atanacak. Piyangolar Dairesi ve Gençlik Dairesi ise UBP’de olacak. UBP'nin koordinatörlük için Hüseyin Cahitoğlu'nu, HP'nin ise Spor Dairesi Müdürlüğü için Mehmet Özbilgehan'ı düşündüğü ifade ediliyor. Bu durumda harcama yetkisi olan ita amirliğinin kimde olacağı tartışması gündeme gelecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75