banner6

İkinci darbe!

banner37

İkinci darbe!
banner150

banner150

banner99

COVID-19 pandemisi, sporumuza ikinci ciddi darbesini bu dönemde vurdu. Ülkedeki vaka sayılarındaki stabil durum nedeniyle teker teker başlayan spor faaliyetleri, son haftalarda artan vakaların ve yükselen iç bulaşın neticesinde yeniden durdu. Gençlik Gücü hentbol takımında bir oyuncunun testinin pozitif çıkması ile tetiklenen süreç, devamında endişeyi ve ertelemeleri getirdi. Son dönemlerin parlayan spor branşı basketbol Açılış Kupası’nın ardından planladığı U17 Erkekler Ligi’ni ertelemek durumunda kalırken, KTSYD Kupası’nda kadınlar kategorisini tamamlayan hentbol, erkekler turnuvasını yapamadı.

Yine tüm branşlar durdu


Sporumuzda yaşanan bu izolasyonun bir benzeri mart ayında da görülmüştü. 2020 yılı başında hastalığın ortaya çıkması ve ülkemize ulaşmasıyla Bakanlar Kurulu, mart ayı başında birçok alanda olduğu gibi tüm spor faaliyetlerine ara verilmesi kararı almış, uzun bir süre sportif faaliyetler yapılamamıştı. Yaz aylarına girilmesiyle birlikte futbolla başlayan geri dönüş, bazı federasyonların branşlarını devam ettirmesiyle sürmüştü.

Ne olacağı belirsiz, karamsarlık var


Eylül ayından itibaren birçok federasyon sezon planlamasını yaparak faaliyetlerine başlarken, ülkenin en çok ilgi gören branşı futbolda federasyon yönetimi ve kulüpler olası yeni bir durma ihtimaline karşılık ligleri başlatmama kararı almıştı. Son yaşanan gelişmelerle birlikte birkaç futbol kulübünün hazırlık maçı oynaması dışında ülke sporu yeni bir izolasyonun etkisi altında kalırken, gelecekle ilgili öngörüde bulunamaması bir karamsarlığa yol açtı.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2020, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104