banner6

İktisatbank BTM 1.Lig’in ardından

banner37

İktisatbank BTM 1.Lig’in ardından
banner150

banner150

banner99

Özel Haber - Ahmet OGAN

   Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM)  1.lig tamamlandı. Toplam 19 takımın mücadele ettiği Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 1.Lig Kırmızı Grup’ta Dem’s Cons.Çanakkale, Beyaz Grup’ta ise Ozanköy şampiyon olarak 1.lige yükseldi. 1.lig kırmızı ve beyaz grup ikincileri Geçitkale ile Miracle Demirhan “play-off” final müsabakasında galip ayrılan tarafa Geçitkale olunca 1.lige yükselen üçüncü ve son takım oldu. Bölgesel Terfi Müsabakaları (BTM) 1.Lig geçtiğimiz sezon başlatılan ve ikinci kez isim sponsorluğunu “İktisatbank” yaparak önemli katkı koymaya devam ediyor.  

5 Aylık (148 Gün) BTM 1.Lig

   İktisatbank Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 1.ligi 3 Aralık’ta başlayarak 2 grupta 19 takımın katılımı ile 148 gün boyunca süren kora kor karşılaşmalar sonunda Dem’s Cons.Çanakkale, Ozanköy, takımları mutlu sona ulaşarak şampiyon olarak ligi tamamladı.

Görneç ligden çekildi

   İktistabank BTM 1.Lig Kırmızı Grup’ta 10 takımın mücadele edeceği ligde Görneç ligden çekilince 9 takımla oynanan ligde Görneç’in rakipleri haftayı bay geçirerek ligi tamamladı.

Şampiyon Dem’s Cons.Çanakkale

 

   İktisatbank Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 1.Lig Kırmızı Grup’ta mücadeleye başlayan Dem’s Cons Çanakkale ligde oynadığı karşılaşmalardan 14 galibiyet, 2 beraberlik, 2 mağlubiyet alarak topladığı 44 puanla şampiyon oldu. Ligde gösterdiği başarılı performans ile dikkat çeken yeşil beyazlı ekibi Dem’s Cons.Çanakkale en çok gol atan takımın dışında tüm enleri de toplayarak çok başarılı bir sezonun ardından 1 yıl aradan sonra yeniden AKSA 1.Lig’e yükseldi.

Şampiyon Ozanköy

 

   İktisatbank Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 1.Lig Beyaz Grup’ta lige başlayan Ozanköy, ligde oynadığı karşılaşmalarda 11 galibiyet, 4 beraberlik, 3 mağlubiyet alarak topladığı 37 puanla şampiyon oldu. Lige iyi başlayan ve şampiyonluk mücadelesi veren birçok rakipleri karşısında girmiş olduğu mücadeleden ikinci devrede üstünlük sağlayan kırmızı beyazlı ekibi Ozanköy 3 yıl aradan sonra tekrar yeniden 1.lige geri döndü.

Play-Off Finali Şampiyonu Geçitkale

   Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 1.Lig Kırmızı ve Beyaz Grup ikincileri Geçitkale ile Miracle Demirhan “play-off final müsabakasında karşı karşıya geldi. Final maçında ilk bölümde erken golü bulan Geçitkale üstünlüğünü maçın sonuna kadar sürdürmeyi başarıp maçı 1-0 kazanarak play-off finali şampiyonu olarak 8 yıl aradan sonra 1.lige yükseldi. 

Miracle Demirhan tarihi fırsatı tepti  

   Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 1.Lig Kırmızı Grubu ikinci olarak tamamlayan ve play-off finali oynamaya hak kazanan Miracle Demirhan, play-off finalinde iyi bir mücadele ortaya koysa da girdiği pozisyonları değerlendiremeyince rakibi Geçitkale’ye 1-0 kaybederek tarihinde ilk kez çok yaklaştığı ve zorladığı 1.lig kapısından dönerek hayal kırıklığı yaşadı. Geçtiğimiz sezon 45 yıl aradan sonra yükseldiği BTM 1.lige bu sezon da başarılı bir sezon geçirmesine rağmen finali kazanamayarak tarihi bir fırsatı tepmiş oldu.

1.Lig’in yenileri

  

   İktisatbank Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 1.Lig Kırmız Grup şampiyonu Dem’s Cons.Çanakkale Gazimağusa bölgesinden, Beyaz Grup’un şampiyonu Ozanköy Girne bölgesi, play off finali şampiyonu Geçitkale ise Orta Mesarya bölgesi takımları oldu.

Play-Out

   İktisatbank Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 1.Lig Kırmızı Grubu dokuzuncusu Kurtsan 1461 İskele Trabzonspor ile beyaz grubun dokuzuncusu Mevlevi “play-out” müsabakasında karşı karşıya geldi. Karşılaşmada 2-0 öne geçen Kurtsan 1461 İskele Trabzonspor bu üstünlüğünü maçın sonuna taşıyamadı. Oyunda dengeyi kuran attığı gollerle eşitliği yakalayarak geri dönen Mevlevi, 89.dakikada attığı golle 2-0 mağlubiyetten 3-2 öne geçerek muhteşem bir dönüşle maçı kazanarak ligde kalmayı başarırken, Kurtsan 1461 İskele Trabzonspor aldığı mağlubiyetle Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 2.lige düşen taraf oldu.

   Kurtsan 1461 İskele Trabzonspor geçtiğimiz sezon Yılmazköy ile play off final oynayarak tarihi fırsatı kaçırırken, bu sezonda play out finalinde başarılı olmayarak dramatik sonla lige veda etti.

Ligden düşenler

   Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 1.Lig Kırmızı Grup’ta Göneç lige katılmadığı için direk düşme olmazken, play-out finalinde kaybeden Kurtsan 1461 İskele Trabzonspor ligden düşen ikinci takım oldu. Geçtiğimiz sezon play-off finali oynayan Kurtsan 1461 İskele Trabzonspor bu sezon başarısız bir sezonu geride bırakarak ligden düşmeden kurtulamadı. Beyaz Grupta ise Tatlısu ligi onuncu ve son sırada tamamlayarak ligden düşen takım oldu. Mevlevi play-out finalinde başarılı olarak ligde kalmayı başardı. 

Enler şampiyonların

   Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 1.liginde şampiyonluğa ulaşan Dem’s Cons.Çanakkale, Ozanköy, Geçitkale gruplarında ve play-off finali de dahil olmak üzere en golcü takımlar oldu. Play off finalini kaybeden Miracle Demirhan ligde 57 golle gruplarda en çok gol atan takım, Dem’ Cons.Çanakkale 16 golle kalesinde en az gol gören takım olarak şampiyonluğu yakaladı. Şampiyon Ozanköy ligde 52 golle gruplarda en çok gol atan ikinci takım, 17 golle kalesinde en az gol gören 3. takım olarak şampiyonluğa ulaştı. Play Off finali şampiyonu Geçitkale ligde 40 golle en çok gol atan 6 takımdan biri, 27 golle kalesinde en az gol gören 8 takım biri olarak şampiyonluğa ulaşan taraf oldu.     

Kırmızı Grup’un golcüsü

   İktisatbank BTM (Bölgeler Terfi Müsabakaları) 1.Lig Kırmızı Grubu şampiyon olarak tamamlayan Dem’s Cons.Çanakkale takımın golcü ismi Tolga Kara ligde atmış olduğu 18 golle gol kralı oldu. Dem’s Cons.Çanakkale, ligi şampiyon olarak tamamlarken, ligde atılan 48 golün 18’ine imza koyan başarılı ve deneyimli golcüsü Tolga Kara takımın attığı gollerine önemli katkı koyan isim oldu. Tolga Kara, 2019-2020 sezonunda da BTM 1.Lig Beyaz Grup’ta attığı 15 golle Değirmenlik’te de gol kralı olmuştu.

Beyaz Grup’un golcüsü

   İktisatbank BTM (Bölgeler Terfi Müsabakaları) 1.Ligi’nde Beyaz Grubu ikinci sırada tamamlayan ve play off finali oynayacak olan Miracle Demirhan takımın başarılı golcüsü Kenan İrfanoğlu ligde attığı 21 golle gol krallığına ulaştı. Miracle Demirhan’ın ligde atmış olduğu 57 golün 21’ine imza koyan Kenan İrfanoğlu takımın attığı gollere katkı koyan önemli isim oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104