banner6

İlk raund Denktaş'ın

banner37

2016 KKTC Ralli Şampiyonası'nda, şampiyonu belirleyecek olan sezonun en son rallisi dün verilen startla başladı

İlk raund Denktaş'ın
banner150 banner150 banner151 banner143

   2016 KKTC Ralli Şampiyonası'nda, şampiyonu belirleyecek olan sezonun son rallisi dün start aldı. İlk gün şampiyonluk adaylarından Rauf Denktaş-Derviş Savarona ikilisi ilk sırada yer alırken, şampiyona lideri Ömer Yıldız-Mehmet Kasımoğlu ikilisi mekanik arıza yaşayarak etabı tamamlayamadı.

   Şampiyonu belirleyecek olan sezonun son rallisi, 5. Fikri Macila Anı Rallisi, dün Macila Petrol İstasyonu'nda yapılan seremonik start ile başladı. Cemsa Karting&Sporting Center'de hazırlanan Özel Seyirci Etabı ile devam eden rallide ekipler ikili çıkışlarla toplamı yaklaşık 8 kilometrelik etabı geçtiler. Yağmur yağışıyla su birikintilerinin oluştuğu etapta araçların şovları seyircilere heyecanlı dakikalar yaşattı. Şampiyonluk adaylarından Rauf Denktaş-Derviş Savarona ikilisi etabın en iyi derecesini elde ederek ilk sırada yer alırken, Hasan Uzun-Turgut Yıldız ikilisi ikinci, Yusuf Cambaz-Ahmet Behlül ikilisi ise üçüncü sırada günü tamamladı. Şampiyona lideri Ömer Yıldız-Mehmet Kasımoğlu ikilisi hızlı başladığı etabın ortalarında mekanik arıza yaşayarak durdu. “Süper Ralli” haklarını kullanarak araçlarını tamire alan ekip 6 dakika ceza ile bugün yarışa devam edecekler. Mehmet Yücel-Orhan Kürşad ikilisi ise fren arızası yaşadığı için yavaş kalırken, Hasan Uzun-Turgut Yıldız ikilisi etap içerisinde rakiplerini yetişerek önlerine geçmeyi başardı.

   Rallinin ikinci gününde ekipler bugün 1001 Airport Mall’dan tekrar start alacaklar. Ekipler, yoğun yağmur nedeniyle iptal edilen Yamaçköy Etabı yerine, Yeniceköy Etabı’nı 09:20’den itibaren iki kez art arda geçecekler. Yeniceköy etabının ikinci yarısının yağmurdan kötü etkilendiği için kısaltılması sonucu etap 4 kilometreye düşürüldü. 1001 Airport Mall’da kurulan servis alanında 10.40’ta servis alacak olan ekipler 11.50'den itibaren iki kez art arda Balıkesir etabını geçip tekrar servis alacaklar ve son kez Balıkesir etabını iki kez art arda geçip finiş görecekler. Balıkesir etabının da yağmurdan etkilenmesiyle köprü altı kısmı geçilmeyecek ve etap 6 kilometre olarak geçilecek.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2016, 12:38
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110