İngeç: “Sıkıntılı bir süreç yaşıyoruz”

banner37

Kempo Savunma Sporları Federasyonu Başkanı Mehmet İngeç, Koronavirüs salgını döneminde federasyona bağlı bulunan tüm kulüpler ve sporcuları hocalarıyla çalışma fırsatı bulamadıklarını kaydetti

İngeç: “Sıkıntılı bir süreç yaşıyoruz”
banner90
banner99

Erol KANLIADA

Kempo Savunma Sporları Federasyonu Başkanı Mehmet İngeç, içinde bulunduğumuz Koronavirüs salgını döneminde federasyona bağlı bulunan tüm kulüplerin ve sporcuların hocalarıyla çalışma fırsatı bulamadıklarından yakındı.


İngeç, pandemi sürecinde müsabakaların ve kuşak sınavlarının da yapılamadığını söyledi.

“Sporcular çalışma fırsatı bulamadı”


Kempo Savunma Sporları Federasyonu Başkanı Mehmet İngeç, Koronavirüs salgını sürecinde yaşadıkları sıkıntıları KIBRIS’a anlattı.


Müsabakaları ve kuşak sınavlarını yapamamanın üzüntüsü içinde bulunduklarını ifade eden İngeç, “Bu durum sporcuları da bizleri de üzdü. Müsabakalar için sıkıca çalışmak ve kuşak sınavları için teknikleri doğru bir şekilde çıkartmak gereklidir fakat şu Koronavirüs döneminde bizlere bağlı bulunan tüm kulüpler ve sporcuları hocalarıyla çalışma fırsatı bulamadı” dedi.


İngeç, 2021yılı içinde de planlanmış olan hiçbir müsabaka ve organizasyonun gerçekleştirilemediğini aktardı.

“Hedefimiz güçlü ve sağlıklı sporcular”


Kempo Savunma Sporları Federasyonu Başkanı Mehmet İngeç, “Sporcuların sadece fiziksel değil aynı zamanda zihinsel olarak da daha güçlü ve sağlıklı olmasını hedefleyen bir federasyonuz” ifadelerini kullandı.


banner134
İngeç, salgın döneminde sporcularla sadece antrenman alanlarında değil antrenman dışında da iletişim kurduklarının altını çizdi.


Gerek sporcuların ihtiyaçları, gerekse yapması gereken egzersizleri anlatarak ya da belli videolardan faydalanmaları için videolar gönderip çalışma programı yapmalarını önererek destek vermekte olduklarını vurgulayan İngeç, bu davranışların sporcuya motivasyon olarak geri döndüğünü belirtti. İngeç, yükselen motivasyonun sporcularda daha etkili ve daha tekniklere hâkim olmalarını sağladığını söyledi.


İngeç, “Yine de Koronavirüs için alınan önlemlerin ve yasakların herkesi sosyal anlamda etkilemesi sporcuların da bu durumdan olumsuz etkilenmelerine sebep olsa da biz federasyon olarak minimuma indirmeyi hedeflemekteyiz” ifadelerine yer verdi.

“Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz”


Kempo savunma sanatlarının, dünyada birçok ülkesinde faal olarak üye olduğu uluslararası bir branş olduğunu ifade eden Mehmet İngeç, “Biz ülkemizi bu alanda en iyi şekilde temsil ederek ülkemizi tanıtmak ve davet edildiğimiz dünya şampiyonasında, uluslar arası şampiyonalarda ve bölgesel şampiyonalarda en iyi şekilde ülkemizi temsil ederek şampiyonluklar getirmeyi hedeflemekteyiz” dedi.


İngeç, Covid-19 salgını nedeniyle federasyon olarak maddi sıkıntılar içerisinde olduklarının altını çizdi.


Diğer federasyonlarda olduğu gibi 2020 yılı içerisinde kurulmuş yeni federasyon oldukları için Spor Dairesi’nden ödenek alamadıklarını belirten İngeç, ancak 2021 bütçelerinin henüz açıklanmamış olduğunu ve bir an önce yetkililerden açıklama beklemekte olduklarını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75