Işık: Geleceği sağlama aldık

banner37

Tarihinde ilk kez Süper Lig’den Birinci Lige düşen Çetinkaya’da eski kalecilerden Salih Işık yönetiminde eski başkanlardan merhum Urcan Vangöl’ün ismi verilen akademi bünyesinde başlatılan alt yapı hamlesi dikkat çekiyor.

Işık: Geleceği sağlama aldık
banner90
banner8

Levent TEZEL

Üç-dört yıl içerisinde meyvelerini vermesi beklenen yapılanmayla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Çetinkaya Urcan Vangöl Akademi Koordinatörü Salih Işık, gerçekleştirilen hamlelerle Çetinkaya’nın geleceğinin sağlama alındığını da vurguladı.

200’ü aşkın sporcu ordusu


banner134
Koordinatör Salih Işık, Çetinkaya kulübü olarak, Urcan Vangöl’ün adını taşıyan ve bir yıl önce Metehan tesislerinde faaliyetlerine başlayan alt yapı çalışmalarının meyvelerini çok kısa süre içerisinde toplamaya başladıklarını, birkaç yıl içerisinde buralardan yetişecek yetenekli gençlerin ülke futbolunun değerleri olarak adlarını yazdıracaklarını düşündüğünü ifade etti. Işık, bünyelerinde U 20 takımından U 5 takımına kadar 200’ü aşkın sporcu ordusu ile bir havuz oluşturduklarını da söyledi.  Salih Işık, kısa süredeki çalışmalarla birlikte Çetinkaya’nın geleceğini sağlama aldıklarını dile getirdi. Bu güne kadar Türkiye ve ülkemizde katıldıkları turnuvalarda başarılı sonuçlar elde ettiklerini kaydeden Işık, Altınordu, Altay ve Bursaspor gibi köklü kulüplerle de temasları olduğunu belirtti.

Efsane bir gelecek yaratacağız


Urcan Vangöl Akademi Koordinatörü Salih Işık, Metehan tesislerinde 2 çim saha, 1 halı saha ve yapımına başlanan üçüncü çim sahayla tesisleşme adına da büyük bir hamle gerçekleştirdiklerini vurguladı. Salih Işık, ülkemize ve Çetinkaya kulübüne iyi bir birey ve iyi birer sporcu yetiştirme çabalarının hız kesmeden devam etmekte olduğunu da dile getirdi. Çetinkaya Kulüp Başkanı Ceran Tunalı ve yönetim kurulu üyelerine, alt yapıda görev yapan tüm hocalara akademinin gelişimi için gösterdikleri emeklerden dolayı teşekkür ettiğini belirten Işık, efsane takım Çetinkaya kulübüne efsane bir gelecek yaratma adına çalışmalarına bıkıp usanmadan devam edeceklerini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75